Wpis z mikrobloga

Dziwi mnie, że nikt na wykopie nie #!$%@? się o to ile taksówkarze zarabiają mimo nawet obecności ubera. To powiedzenie "za 30zł to mi się silnika nawet nie opłaca włączać" nie wzięło się znikąd :).
Policzcie sobie ile oni mają kursów za 50/100zł dziennie i ile to wychodzi miesięcznie. Na uberze kierowcy najczęściej dostają za kurs po ~20zł, a złotówa za taki kurs weźmie 50zł.
Dziwicie się, że taksówkarze nie pójdą do ubera pracować... tylko żeby na uberze wyciągnąć taką dniówkę to trzeba #!$%@?ć po 15h dziennie non stop, a nie połowę czasu pracy stać przy słupku.
A wyobraźcie sobie, że to Wy musielibyście jeździć 15h po Warszawie mając prawie cały czas kursy, chyba tylko Ukraińcy są do tego zdolni
#uber #taxi #warszawa
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blubi_su: Bardziej myślę o mijanie się w sklepie czy gdzieś. Nie próbuje Cię przekonać do korzystania z taksówek i tak dalej tylko uświadomić ci jak to wygląda. Ja z Tobą rozmawiam kulturalnie a ty się rzucasz i mnie atakujesz. Średnie to jest.
  • Odpowiedz
@Robert_K: Mam prawo do tego by nie lubić taksówkarzy. Wierz mi, próbowali mnie oszukać wielokrotnie, czasami kończyło się policją. Bo ja cierpowi nie odpuszczę.
Mam to gdzieś czy się miniemy w sklepie czy na chodniku. Kompletnie mnie to nie interesuje, nie mamy nic wspólnego.
  • Odpowiedz
@blubi_su: No nie mamy. Nie wątpię że Cię próbowali oszukać. Jest tu takich trochę. Mam nadzieję że zgłaszales gdzie trzeba. Mnie po prostu denerwuje pewnego rodzaju propaganda która jest tutaj w internecie i próbuje z tym jakkolwiek walczyć chociaż co raz bardziej stwierdzam że to bez sensu bo cierpy same kręcą na siebie bat swoimi zachowaniami. Z drugiej strony mają prawo strajkować jak każdy inny a że niestety wychodzi jak
  • Odpowiedz
@blubi_su: Zależy co masz na myśli bo nie wiem czym się różni chociażby moja korporacja od Ubera. Masz aplikacje i płatność przez nią, masz gps, masz obliczony koszt przejazdu, ocenę kierowcy, dodatkowo możesz zapłacić gotówką lub kartą, może nie wysyłam faktur na maila ale wyrukowanie/wypisanie jej to nie kłopot. I to było już zanim w ogóle wszedł Uber. I dokładnie takie same rzeczy oferuje większość lepszych korporacji w Warszawie
  • Odpowiedz
@Robert_K Uber działa legalnie. Kierowca ma własną działalność i płaci podatki.
Nie ma licencji bo licencja jest reliktem. Po co licencja? Co ona daje? Przecież tu nie ma żadnej filozofii. Odbiera się w punkcie A i wysadza się pasażera w punkcie B. Opierając się na wytycznych z GPS.
Jak dla mnie to idealna taksówka to autonomiczna. Bez człowieka. Bez licencji. A - B i już.
  • Odpowiedz
@pogarda_ludzi_ulicy tak samo jak złotówy. Nie widziałem Ubera w złym samochodzie. Za to co drugi cierp jeździ gratem. Obowiązkowo wszystkie wraki z taryf powinny być szczegółowo sprawdzane regularnie.
Hmmm w sumie to ciekawe czy można zrobić taką akcję by masowo zgłaszać pojazdy cierpów do inspekcji. Dzięki za pomysł!
  • Odpowiedz
@blubi_su: Jestem za. Taksówki powinny być szczególnie badane, kumpel miał wypadek w taksówce bo cierp miał łyse opony i wyleciał na zakręcie z drogi.
Uber ma ten problem że seba może wziąć swojego golfa 2* i nim wozić i nikt nie wie że samochód służy do przewożenia zarobkowo osób.

*synonim na stosunkowo nowe samochody ale wraczydła, poleasingowe gówna, porozbijane wraki z niemiec itp
  • Odpowiedz
@pogarda_ludzi_ulicy jeżdżę Uberem codziennie. Nawet teraz czekam na samochód. Mogę pokazać Ci listę setek samochodów. Większość jest przeciętna jak Skody czy Dacie ale nigdy nie trafiłem na trupa. Zawsze czysto i bez smrodu potu czy papierosów. Jak mam ochotę jechać lepiej to biorę Select. A tam to już limuzyny jeżdżą.
  • Odpowiedz