Wpis z mikrobloga

Pobicie tego kibica na murawie Legii to polska piłka nożna w pigułce:

Stadionowi bandyci, chuligani, a zazwyczaj zwyczajni przestępcy z odsiedzianymi wieloletnimi wyrokami za handel narkotykami, pobicia i napady, chodzą sobie po murawie największego polskiego klubu, gdzie ewidentnie czują się jak u siebie i zajmują się "ochroną". Ochroną która polega na tłuczeniu innych kibiców, których winą było niepodporządkowanie się nakazom "decyzyjnych".

Wszystko to jest sankcjonowane przez układ klub-chuligani, na który zarząd Legii się godzi bo po co walczyć ze stadionowym bandytyzmem, mieć o połowę niższą frekwencję, mniejsze zyski z biletów. Dziennikarze i piłkarze udają że nie wiedzą o dogadywanie się zarządów z bandytami, udają że nie słyszą przyśpiewek o "wysyłaniu kogoś do gazu" czy o fetowaniu czyjejś śmierci (Człowiek, Kraków). Prościej jest pochwalić kibiców za piękną patriotyczną oprawę i zbiórkę pieniędzy na dom dziecka. Taka sytuacja ma miejsce praktycznie w każdym polskim klubie.

Jednak co jest najżałośniejsze w tym wszystkim, to postawa części kibiców, mam tu na myśli tych którzy chodzą na mecze dopingować, jeżdżą na wyjazdy, interesują się życiem kibicowskim, ale nie są głębiej zaangażowani w działalność kibicowską, czyli np. tacy którzy udzielają się tu pod tagiem #mirkohooligans (na wykopie nie siedzi raczej nikt z bojówek xD).
Jesteście zwyczajnymi popychadłami dla waszych decyzyjnych, waszą rolą jest wrzucenie pieniądza do puchy, darcie ryja na meczu i robienie liczby wyjazdowej. Zachwycacie się gdy wasza ekipa sportowa obije przeciwnika, skroi im flagi, ale ta sama ekipa sklepie wam mordę, za przejaw najmniejszej niesubordynacji, a czasem i bez powodu. Co jest w tym najśmieszniejsze, wy to w pełni akceptujecie, godzicie się na takie traktowanie i okłamujecie samych siebie jakimiś pustymi hasełkami "cała xyz zawsze razem", albo "tylko szmata bije brata".

Jeśli jest tu jakiś kibic Wisły chciałbym żeby opowiedział co czuł gdy z dnia na dzień, decyzyjni kazali mu nienawidzić Śląska,
choć tydzień wcześniej kazali mu wykrzykiwać na meczu pozdrowienia dla "kochanego Śląska".

Zanim pojawią się głosy "że się nie znam", informuje że znam to środowisko od podszewki, spędziłem w tym bagnie parę dobrych lat, więc wiem jak to wygląda.

#legia
#kibole
#ekstraklasa
#neuropa też tu pasuje, bo jest całkiem sporo polityków, oczywiście po stronie prawicy którzy bronią tych złotych chłopców. Żeby daleko nie szukać to chociażby w czasie Sejmu Dzieci, jeden z dzieciaków chwalił kibiców za działalność patriotyczną i apelował o legalizację pirotechniki na stadionach.
  • 21
Żeby daleko nie szukać to chociażby w czasie Sejmu Dzieci, jeden z dzieciaków chwalił kibiców za działalność patriotyczną i apelował o legalizację pirotechniki na stadionach.


@DJtomex: kto tym dzieciom pierze mózgi, jak w Komsomole albo Hitlerjugend
sporo polityków, oczywiście po stronie prawicy którzy bronią tych złotych chłopców. Żeby daleko nie szukać to chociażby w czasie Sejmu Dzieci, jeden z dzieciaków chwalił kibiców za działalność patriotyczną i apelował o legalizację pirotechniki na stadionach.


@DJtomex: dobra, z całym wywodem się zgadzam, ale to, że podałeś dzieciaka z Sejmu Dzieci jako przykład polityka broniącego kiboli jest top kek XD
@DJtomex: trzeba było tak od razu. Nie neguję wsparcia, choć głównie przymykania oka, prawicy dla środowisk kibicowskich. Jest ono szczególnie widoczne od wojny Tuska z kibicami przed euro, połączył ich wspólny wróg, czasem nawet wartości.
@DJtomex zastanawia mnie tylko co robiła policja gdy na jej oczach jakieś byczki w samym centrum biją jakiegoś chłopaczka, czemu nikt tam nie ruszył ? Przecież to bagno najwyższej klasy. Jeszcze żeby tego nie było widać ale wokół pusty plac.
Nie raz i nie dwa mialem ochotw pojsc na mecz, ale dopoki kibole beda tam rzadzili zarzadem, to niech gina, mojego hajsu za bilet nie dostana. Biorac jeszcze pod uwage, ze wielu kiboli siedzi w regularnych grupach przestepczych, napawa mnie to obrzydzeniem. O zachowaniach w dniu meczowym w komunikacji miejskiej nie wspomne.
@DJtomex

Jeśli jest tu jakiś kibic Wisły chciałbym żeby opowiedział co czuł gdy z dnia na dzień, decyzyjni kazali mu nienawidzić Śląska,

choć tydzień wcześniej kazali mu wykrzykiwać na meczu pozdrowienia dla "kochanego Śląska".


Pisałem na FB SKWK, że dwa razy się zesrałem że śmiechu na myśl, że ktokolwiek będzie decydował, kogo mam lubić a kogo nie. Jeden patus mi wysłał pogróżki i na tym się skończyło.

Co czułem? Rozbawienie.
@DJtomex: Ale Ty się żalisz czy chwalisz, że byłeś w tym bagnie? Na sektorach kibolskich nigdy nie będzie demokracji i są ważni, którzy działają na polu sportowym i są zwykli kibice. Nie popieram tego co się odwaliło na Legii, ale na pewno było odgórnie mówione, że na murawę można wejść wtedy i wtedy, a ci którzy się nie słuchali dostali w dziąsło.
Pamiętam mistrzostwo Wisły z 2011 i wtedy było jasne
@Ten_co_je_chrupki: No było jasne, bo zamiast ochrony przed płotem stała cała chuliganka Legii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sytuacja jest kuriozalna, a po meczu z Borussią, Legia powinna zostać na rok #!$%@? z pucharów.
To co się wyprawia na Ł3 woła o pomstę do nieba. Sam nie raz byłem świadkiem, jak ktoś dostawał #!$%@?, bo raczył sobie zrobić zdjęcie na Żylecie albo przez chwilę nie śpiewać. Patologia.
@Sagitarius: napisałem dlaczego dodałem tag neuropa. Sprawa bandytyzmu stadionowego już dawno wykroczyła poza stadiony i jest to problem również polityczny

@Slonx

tylko że ty raczej nie należysz do tych którzy, "aktywnie" kibicują. Tak mi się przynajmniej wydaje
@DJtomex: To z Wisłą nie stało się z kolejki na kolejkę, tylko podczas przerwy wakacyjnej, gdzie Wisla postanowiła zaatakować ludzi ze Śląska, którzy byli na kadrze, na euro. Także tego.
@DJtomex: oczywista oczywistość. Problem klubu polega właśnie na tym co widzieliśmy za ITI gdzie nie było dopingu i wszystkim to było nie w smak. Chuligaństwem i bandytyzmem powinna się zajmować policja ale to łatwo powiedzieć, a potem się okazuje że tego nie można, a tak w ogóle to zaraz wybory i ci chuligani będą przydatni i najlepiej zwolnić lub nie karać. A trzeba konsekwentnie karać tak aby ta banda bała się