Wpis z mikrobloga

@TheOranguTANK:

Wolna wola nie istnieje

Aha.

wyznajesz normatywny relatywizm moralny

Nazwij se to jak chcesz.

Jaki powód?

Jakiś. Jeśli miałbym takowy to stworzyłbym wszechświat. Czego nie rozumiesz?

Ktoś może uważać że istnieje, ktoś że nie istnieje.

Zwykle istnienie czegoś trzeba udowodnić, nie muszę zaś udowadniać nieistnienia, ale co ja tam wiem xD

Jesteś za głupi żeby prowadzić z tobą rozmowę. Nie rozumiesz czytanego tekstu, prostych zdań które się do ciebie pisze.
  • Odpowiedz
@otto_flick:

Zwykle istnienie czegoś trzeba udowodnić, nie muszę zaś udowadniać nieistnienia, ale co ja tam wiem xD


Nie w filozofii. Chyba ci się nauki przyrodnicze z filozofią pomyliły. Np. istnienie bytów platońskich lub istnienie obiektywnej moralności nie da się udowodnić. Tak samo nie da się udowodnić ich nieistnienia. Filozofia nie jest nauką empiryczną. Kolejny fail. Zresztą udowodnij w takim razie istnienie wolnej woli, skoro istnienie czegoś trzeba udowodnić.

No nie powiem
  • Odpowiedz
@TheOranguTANK:

Filozofia nie jest nauką empiryczną.

Filozofia nie jest nauką. Podobnie jak astrologia. Ot takie se #!$%@? ubrane w mądre słowa.

udowodnij w takim razie istnienie wolnej woli

Fizyka kwantowa już to zrobiła za mnie.
  • Odpowiedz
@otto_flick:

Filozofia nie jest nauką. Podobnie jak astrologia. Ot takie se #!$%@? ubrane w mądre słowa.


Człowieku masz POTĘŻNE problemy z czytaniem ze zrozumieniem xd. Gdzie ja napisałem, że filozofia jest nauką? Oczywiście zależnie od definicji słowa „nauka” filozofia jest uważana za jej dziedzinę lub nie — mogę się zgodzić na definicję, w której filozofia nie jest nauką. I co z tego? Filozofia dalej ma wiele do powiedzenia w sprawach chociażby
  • Odpowiedz
@TheOranguTANK: To idź się zabij. W końcu będzie dośc tych pseudo śmiesznych żartów o nihilizmie który, jako totalnie błędny kierunek filozfocziny zderza się z bólem. Nic nie ma znaczenia? Bzdura. Ból i cierpienie ma znaczenie i przez życzeniowe myślenie tego nie zmienisz.
  • Odpowiedz
@TheOranguTANK:
Pisząc

Filozofia nie jest nauką empiryczną.

sugerujesz, że jednak jakąś dziedziną nauki jest. Otóż nie jest. Chyba, że pseudonauką.

To, że nie wiadomo w którym miejscu pojawi się elektron nie oznacza, że siłą umysłu możesz wpłynąć na jego miejsce zaistnienia. A ponieważ procesy myślowe są zdeterminowane przez ruch elektronów, jonów, to nie masz wpływu także na to jak będzie wyglądała ewolucja systemu —

tutaj twojego procesu myślowego

Serio, poćwicz fizykę
  • Odpowiedz
@Brzytwa_Ockhama: O, przyszedł wykopowy pseudo-guru filozofii xd.

To idź się zabij.


Ziew. Już pisałem, nie zamierzam nikogo zabijać, bezbolesne zniszczenie całego wszechświata jest poza moim zasięgiem — ale gdybym już jakimś cudem miał to robić, to wolałbym zacząć od was.

jako totalnie błędny kierunek filozfocziny zderza się z bólem


Błędny to może być co najwyżej twój kierunek. Ha szach-mat!

Nic nie ma znaczenia? Bzdura. Ból i cierpienie ma znaczenie i przez
  • Odpowiedz
sugerujesz, że jednak jakąś dziedziną nauki jest. Otóż nie jest. Chyba, że pseudonauką.


Nie, nie sugeruję. Podkreślam tylko, żeby nie było wątpliwości o jakie znaczenie „nauka” mi chodzi.

filozofia

1. «nauka zajmująca się rozważaniami na temat istoty bytu, źródeł poznania itp.; też: określony system filozoficzny stworzony przez jakiegoś filozofa lub szkołę filozoficzną»


http://sjp.pwn.pl/szukaj/filozofia.html

Widzę, że jesteś mądrzejszy od tych, co tworzą słowniki. Tak jak pisałem, zależnie od znaczenia słowa „nauka" filozofia do
  • Odpowiedz
Nie dyskutuj z deterministą. Determinista takie rzeczy przewiduje. Gardzę takimi obrazkami i postmodernostyczną ironią. Dajmy spokój.


@Brzytwa_Ockhama: Kolejny genialny argument :D. Bo to, że pogoda jest deterministyczna oczywiście oznacza, że umiemy ją przewidywać na nieskończoność w przód xd. Widzę, że założyliście własny support group — spoko, przynajmniej będzie wam raźniej. Liżcie sobie jajka, mi to nie przeszkadza ;p.
  • Odpowiedz
Właśnie sobie wyobraziłem ten cały ciąg tych zdeterminowanych w Wielkim Wybuchu zdarzeń które doprowadziły Cię do tego wątku xD


@otto_flick: Matko Boska ateistyczna! Kolejny fail. Odróżniaj koncepcje determinizmu filozoficznego od fizycznego. Tym bardziej, że filozoficznych determinizmów jest co najmniej kilka.

Ot chociażby adequate determinism rozwijał nawet Stephen Hawking. Przeczytaj chociażby The Grand Design — sam Hawking stwierdza tam, że istnienie wolnej woli jest iluzją. Podejrzewasz go o brak znajomości fizyki? Wg
  • Odpowiedz