Wpis z mikrobloga

Hej alergicy, jak sobie radzicie w tym #!$%@? okresie? Uczulenie na trawy here, dosc mocne. Alergolodzy zapisywali mi jakieś gunwo typu claritine, która w ogóle na mnie nie działała. Metoda prób i błędów ustaliłam, ze Allegra jeszcze jako-tako łagodzi objawy, ale w dalszym ciągu kicham jak #!$%@? i mam katar. Ostatnio dostałam w aptece Betadrin, ale na ulotce pisze żeby nie stosować dłużej niz 5 dni. A trawy pylą przez 2-3 miesiace (,). Częste dmuchanie i wycieranie nosa skutkuje czerwonym ryjkiem, oczy podpuchnięte. Jak żyć? Macie jakieś metody na to cholerstwo?
#pomocy #alergia #medycyna
  • 94
@Toniezarzutka zwiększenie dawki nic nie daje. Jak cały listek zjesz na raz to nie będzie 10x lepiej. Można lykac ewentualnie loratadyne + cetyryzyna. Są to dwie różne substancje o tym samym działaniu. Cetyryzyne się bierze na noc. Loratadyne rano
@Toniezarzutka: Trawy i zboża here (,) Odczulałem się kilka lat i nic nie pomogło. W pamięci zostało tylko jak zachwalali, że to już nie PRL, że super leki i już potem nie będę miał alergii. Dobre sobie hehe a i te zastrzyki na które trzeba było co miesiąc w długich kolejkach czekać. Zmarnowałem tylko kupę czasu. Jak mam jakieś objawy to biorę Claritine o której pisałaś, ale
@Toniezarzutka: Mi na początku nie pomagały leki antyhistaminowe, teraz biorę pierwsze lepsze gówno z apteki, nie ważne czy cetyrezyna czy loratadyna (choć wydaje mi się, że ta pierwsza działa odrobinę lepiej) i jest dobrze, czasem kichnę, smarknę, ale nie jest źle,
@Toniezarzutka kiedyś najmocniejszy telfast, wapno rozpuszczalne i jakoś (!) się żyło. Teraz mi się coś pozmieniało i choć katar i małe łzawienie pozostało to nie jest tak uciążliwe jak kiedyś, nie wiem, może zmniejszyło mi się z wiekiem uczulenie na trawy i pyłki :D wapno piję dalej na inne uczulenia, bardziej mi się odechciało tym przejmować, poswędzi np. nikiel czy inna sierść zwierza niż mój i przejdzie po dniu, dwóch. A cleratine