Wpis z mikrobloga

Hej alergicy, jak sobie radzicie w tym #!$%@? okresie? Uczulenie na trawy here, dosc mocne. Alergolodzy zapisywali mi jakieś gunwo typu claritine, która w ogóle na mnie nie działała. Metoda prób i błędów ustaliłam, ze Allegra jeszcze jako-tako łagodzi objawy, ale w dalszym ciągu kicham jak #!$%@? i mam katar. Ostatnio dostałam w aptece Betadrin, ale na ulotce pisze żeby nie stosować dłużej niz 5 dni. A trawy pylą przez 2-3 miesiace (,). Częste dmuchanie i wycieranie nosa skutkuje czerwonym ryjkiem, oczy podpuchnięte. Jak żyć? Macie jakieś metody na to cholerstwo?
#pomocy #alergia #medycyna
  • 94
@Toniezarzutka: tylko odczulanie. Też miałem potężną ( ͡° ͜ʖ ͡°) alergie na trawy, a teraz śmigam niczym młody Bóg wśród pól i lasów. Co ważniejsze, już nie trzeba chodzić na #!$%@? zastrzyki codziennie do przychodni, tylko kupujesz sobie pastylki i przyjmujesz przez 60 dni w zime w domowym zaciszu. Jeden sezon takiej kuracji i u mnie o połowę objawów mniej.
Co do doraźnych leków, najmocniejszy jest rupafin
@Toniezarzutka

Środki do nosa działają tak, że obkurczaja naczynia śluzówki i przez to mniej śluzu jest produkowane ale z drugieh strony jest to niedokrwienie dlatego max 5 dni - żeby nie zniszczyć błony śluzowej.

Można brać długo ale trzeba robić przerwy. 5 dni bierzesz, przerwa ( na recepcie nie ma ile dni ? ) i potem znowu
@Toniezarzutka: przypadkiem nie idź do alergologa bo to może być niebezpieczne dla twojego portfela, może zapisać ci lek na receptę który będzie działać i jeszcze do tego nie daj Boże będzie refundowany i miesięczna dawka będzie tańsza niż tydzień twoich leków które nie działają.

A tak bez ironii to na mnie działało alertec i amertil. Potem 5 lat odczulania i teraz wożę ze sobą tabletki tylko na wszelki wypadek.