Wpis z mikrobloga

Hej alergicy, jak sobie radzicie w tym #!$%@? okresie? Uczulenie na trawy here, dosc mocne. Alergolodzy zapisywali mi jakieś gunwo typu claritine, która w ogóle na mnie nie działała. Metoda prób i błędów ustaliłam, ze Allegra jeszcze jako-tako łagodzi objawy, ale w dalszym ciągu kicham jak #!$%@? i mam katar. Ostatnio dostałam w aptece Betadrin, ale na ulotce pisze żeby nie stosować dłużej niz 5 dni. A trawy pylą przez 2-3 miesiace (,). Częste dmuchanie i wycieranie nosa skutkuje czerwonym ryjkiem, oczy podpuchnięte. Jak żyć? Macie jakieś metody na to cholerstwo?
#pomocy #alergia #medycyna
  • 94
  • Odpowiedz
@Toniezarzutka: Mogę powiedzieć, że mam "doświadczenie" w byciu alergikiem to Ci powiem, że dla mnie były najlepsze krople Flixonase, drogie i niewielkie opakowanie, ale to najlepiej na mnie działały. Teraz już nie mogę używać kropli, bo śluzówkę nosa mam tak rozjechaną od ty wszystkich kropli, że miałem regularne krwotoki z nosa. Obecnie jadę na tym: https://www.doz.pl/leki/s6571-dichlorowodorek_lewocetyryzyny np. Zilola, lub Contrahist.
Co do odczulania to nie bierz tego za pewnik. Ja
  • Odpowiedz
@Toniezarzutka: Tez mam uczulenie na trawy, mi pani doktór zapisała telfast 180 ale wyszła niedawno nowsza wersja o nazwie telfexo(raz dziennie). Do tego do nosa raz dziennie avamys. Mi pomaga ale wszystko zależy od stopnia uczulenia
  • Odpowiedz
  • 1
@Obserwator_z_ramienia_ONZ odczulalam sie co tydzien/dwa przez 7 lat. Jedyne co, to nie mam juz zapalenia oskrzeli co miesiac, wszystkie inne objawy jak byly tak sa, wlacznie z krwotocznym zapaleniem spojowek, wiec nie pisz glupot, ze jedyna metoda jest odczulanie :*
  • Odpowiedz