Wpis z mikrobloga

Hej alergicy, jak sobie radzicie w tym #!$%@? okresie? Uczulenie na trawy here, dosc mocne. Alergolodzy zapisywali mi jakieś gunwo typu claritine, która w ogóle na mnie nie działała. Metoda prób i błędów ustaliłam, ze Allegra jeszcze jako-tako łagodzi objawy, ale w dalszym ciągu kicham jak #!$%@? i mam katar. Ostatnio dostałam w aptece Betadrin, ale na ulotce pisze żeby nie stosować dłużej niz 5 dni. A trawy pylą przez 2-3 miesiace (,). Częste dmuchanie i wycieranie nosa skutkuje czerwonym ryjkiem, oczy podpuchnięte. Jak żyć? Macie jakieś metody na to cholerstwo?
#pomocy #alergia #medycyna
  • 94
  • Odpowiedz
@Toniezarzutka: są dwie opcje, albo miałaś pecha co do lekarza albo nie dałaś im czasu się wykazać. Każdy by chciał rezultatu po pierwszej wizycie, czasem niestety trzeba iść kilka razy, powiedzieć że dany lek nie działa i np że poprzedni był trochę lepszy. Często metodą prób błędów znajdzie się lek i dawkę która jest optymalna dla ciebie. A i nie spodziewaj się że leki całkiem wyeliminują objawy, one niestety tylko
  • Odpowiedz
@Toniezarzutka: miałem to samo, ale 3 lata temu poszedłem raz prywatnie i jest super. Wizyta raz na rok, tabletki i krople na ten okres przepisane. Najlepsze jest to, że jak trafiłem do tej pani doktor to ona od razu wiedziała co mi dac, żeby nie cierpieć. I tak oto od 3 lat nie odczuwam żadnego dyskomfortu.
  • Odpowiedz
@Toniezarzutka: ja się zmagam z alergia na kurz i plesn, czyli alergeny caloroczne. Caly czas pieczenie oczu i wodna wydzielina z nosa..(,)
Leki niewiele pomagaja a juz testowalem prawie wszystko..chyba tez zaryzykuje z odczulaniem
  • Odpowiedz
@neoleszcz: @Toniezarzutka: ta szczepionka w tabsach to grazax, koszt 60 tab. to ~600 zl + wizyta i badania ok 400 zł, oczywiście póki co nic nie jest refundowane. Caly cykl to 5 sezonow odczulania, trwalosc podobno na ~25 lat.
Metoda równie skuteczna i bezpieczniejsza od zastrzyków, choć dużo droższa.

Pierwszy krok to zapisanie się alergologa.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Polecam odczulanie, miałem strasznie ciężkie objawy, dwa razy w szpitalu. Drugi rok po skończeniu, około 5 lat odczulania niestety, i żyję jak człowiek.
  • Odpowiedz