Wpis z mikrobloga

@3Hajs: nie ja używam Mycelium na jednym telefonie, jedynie gdy chcesz zrobić z Mycelium super bezpieczny portfel, zimny portfel wtedy ewentualnie możesz używać drugiego telefonu nigdy nie łączącego się z internetem.
Dużo wygodniej jest używać Mycelium normalnie online do małych kwot a do większych używać go w połączeniu z np. Trezorem. Drugi telefon to taki tani Trezor gdy nie stać Cię na portfel sprzętowy.
  • Odpowiedz
Drugi telefon to taki tani Trezor gdy nie stać Cię na portfel sprzętowy.


@pawlo74: Hmm, no chyba nie bo żeby wykonać transakcję albo zsynchronizować portfel z blockchainem musisz jednak połączyć ten telefon z internetem. Czy się mylę?
  • Odpowiedz
@4833478: myślałem o nie opróżnieniu całego, wydaniu tylko części. https://steemit.com/bitcoin/@michaelmatthews/warning-how-i-lost-bitcoins-using-a-paper-wallet

When you need to spend bitcoin from a paper wallet, the full amount of bitcoin should first be swept into a wallet like blockchain.info or Mycelium where you can then spend the bitcoin. My advice is, don't try and spend directly from a paper wallet unless you really know what you're doing.
  • Odpowiedz
@pawlo74: No ale cold wallet na telefonie chyba tak samo działa. Tworzysz adres offline i ładujesz na niego BTC, jak chcesz je wyjąć to musisz podłączyć telefon do netu więc automatycznie tracisz bezpieczeństwo - czyli musisz i tak zrobić sweep całości na nowy adres znów wygenerowany offline. A co do artykułu, to ciekawa sprawa. Co się stało z tymi bitcoinami co gość stracił? Jeśli nie sprecyzował adresu na który ma
  • Odpowiedz
@4833478: nie wiem gdzie poszło nie jestem techniczny ale zimny portfel na Mycelium dużo lepsze rozwiązanie bo masz seed i nigdy nie stracisz swoich bitcoinów bo zawsze będziesz kontrolować wszystkie klucze do wszystkich adresów niezależnie gdzie pójdzie reszta.
  • Odpowiedz
zablokowany xiaomi tutaj :( wiec lipa


@3Hajs: Xiaomi to moja ulubiona marka od kilku lat. Nic nie lipa. Możesz odblokować bez problemu. Xiaomi odblokowuje każdemu użytkownikowi na jego prośbę. Mogę dać Ci potrzebne info jeżeli chcesz odblokować. Xiaomi wybrałem właśnie dlatego, że nie blokuje bootloadera.
  • Odpowiedz