Aktywne Wpisy
Dzonsin +579
#kolchoz #praca
Przychodzę do pracy ok 30min wcześniej bo takie stanowisko, przygotowuje wszystkim narzędzia i inne duperele. Z racji, że dziś przewidziane były duże braki akcesoriów to przyszedłem 1h wcześniej, żeby na spokojnie przyniesc z magazynu.
Ale do rzeczy, dwa miesiące temu przyjęła się babka ok 35lat dobry milf. Każdy się zastanawiał czemu przychodzi tak wcześnie do pracy, zawsze pierwsza na zmianie. No ale szybko doszliśmy do wniosku, że dojeżdża i o
Przychodzę do pracy ok 30min wcześniej bo takie stanowisko, przygotowuje wszystkim narzędzia i inne duperele. Z racji, że dziś przewidziane były duże braki akcesoriów to przyszedłem 1h wcześniej, żeby na spokojnie przyniesc z magazynu.
Ale do rzeczy, dwa miesiące temu przyjęła się babka ok 35lat dobry milf. Każdy się zastanawiał czemu przychodzi tak wcześnie do pracy, zawsze pierwsza na zmianie. No ale szybko doszliśmy do wniosku, że dojeżdża i o
strfkr +51
Większość zwolenników podatku katastralnego chce go wprowadzić dopiero od 2/3/4 mieszkania - tak żeby #!$%@?ć tym, co mają więcej od nich, ale żeby oni sami się przypadkiem nie niego nie załapali (teraz albo w przyszłości).
Poważny podatek katastralny powinien obowiązywać każdego, już od pierwszego mieszkania. Katastralny jest o wiele lepszy od PIT i CIT, więc powinien być tak wysoki i powszechny, żeby móc je całkiem zastąpić, proste.
#takaprawda #ekonomia #podatki #podatekkatastralny #
Poważny podatek katastralny powinien obowiązywać każdego, już od pierwszego mieszkania. Katastralny jest o wiele lepszy od PIT i CIT, więc powinien być tak wysoki i powszechny, żeby móc je całkiem zastąpić, proste.
#takaprawda #ekonomia #podatki #podatekkatastralny #
https://www.wykop.pl/link/3768585/bilety-lotnicze-wyszukiwarki-ich-plusy-minusy-i-dodatkowe-funkcje/ i zapraszam do lektury:
Wszyscy chcemy kupować jak najtańsze bilety lotnicze, a jakoś przecież trzeba ich szukać. Dzisiaj omówimy kilka najpopularniejszych i najlepszych wyszukiwarek, które dzięki swoim rozległym funkcjom pomagają szukać jak najlepiej, najwygodniej i najtaniej. I teraz uwaga – omawiam serwisy, z których korzystam. Jeśli coś jest popularne, ale tego nie używam – nie pisałem o tym, ponieważ mija się to z celem. Zaczynamy od mojego ulubieńca – AzAir!
AzAir (www.azair.eu)
AzAir jest moją ulubioną wyszukiwarką połączeń lotniczych – ze względu na wiele plusów. Pozwala nam wyszukać wszystkie dostępne połączenia z danego miejsca, sortując po cenie – bez podawania miejsca docelowego. Czyli uznajesz, że masz dużo czasu w danym terminie, nie masz pomysłu – zdajesz się na najtańsze bilety lotnicze. Za pomocą azair można bardzo dokładnie określić, co chce się znaleźć – posiada wiele ustawień, można ustawić nawet, czy chcemy nocować na lotnisku, w jakie dni tygodnia pasuje nam wylot itp. itd. Oprócz tego chyba najważniejsza cecha tej wyszukiwarki – ceny w większości przypadków są aktualne. Zmorą wielu pośredników jest to, że ceny biletów mogą być już od tygodnia inne niż te w wynikach wyszukiwania. Na stronie azair jest z tym dużo dużo lepiej, do tego po kliknięciu w wynik wyszukiwania od razu sprawdzi nam, czy cena jest aktualna, jeśli nie, pokaże bieżącą.
Główna strona azair.eu wygląda tak, jak powyżej – nie są to może szczyty estetyki, ale grunt, że działa dobrze. Na początku wybieramy, czy szukamy lotu w jedną stronę czy dwie (1), następnie podajemy miejsce wylotu i lądowania (2). Co ciekawe, nie musimy ograniczać się do jednego miasta czy lotniska, ale możemy wybrać np. cały kraj (jak Polska czy Niemcy), albo region – Wyspy Kanaryjskie, czy Wybrzeże Morza Śródziemnego. Bardzo ułatwia to szukanie miejsca na wakacje, gdy po prostu zależy nam, by było ciepło. Kolejne przydatne opcje – (3) – dodaj lotniska w pobliżu – przydatne, gdy chcemy lecieć z Polski, obojętnie z jakiego miasta, ale oprócz tego interesują nas wyloty np. z Wilna, Berlina czy Pragi, oraz opcja (4) – zabierz mnie gdziekolwiek. Pozwala znaleźć loty w dowolne miejsce na świecie w danym okresie. Przydatna, gdy nie mamy pomysłu, dokąd polecieć, a mogą trafić się perełki.
W punkcie 5 możemy wybrać, kiedy chcemy lecieć. Opcja pierwsza to po prostu określenie, w jakim czasie chcemy polecieć i na jak długo. Na przykład: interesuje nas lot w okresie wakacyjnym, od lipca do sierpnia, ale chcemy zostać na miejscu około 10 dni. Wybieramy w kalendarzu daty od 01.07 do 31.08, suwakami ustawiamy zakres 9-11, i ujrzymy wszystkie loty w danym okresie, na 9 do 11 dni, w kolejności od najtańszych. W przypadku lotu w jedną stronę po prostu zaznaczamy w pierwszym kalendarzu kiedy najwcześniej chcemy wylecieć, a w drugim, kiedy najpóźniej – system będzie szukał lotu pomiędzy tymi datami. Druga opcja – określamy dokładnie dni, kiedy interesują nas loty. Proste.
Mały obszar niżej (7) pozwala nam określić dodatkowe ustawienia – liczba podróżnych, maksymalna liczba przesiadek (można ustawić również 0), i to, czy chcemy nocować na lotnisku w przypadku przesiadki (zazwyczaj dłuższa podróż, ale za to tańsze bilety). Ustawiamy również walutę, w jakiej chcemy zobaczyć ceny.
Kolejny obszar (6) to Zaawansowane parametry wyszukiwania, który pozwoli nam określić parę dodatkowych rzeczy. Ja zazwyczaj w ogóle nie korzystam z tej zakładki, ale warto rzucić okiem na to, co tam znajdziemy:
Możemy podać, jakie dokładnie dni tygodnia nas interesują, jeśli chodzi o loty. Kolejny podpunkt, powrót, potrafi znacząco pomóc w obniżeniu ceny biletu. Jeśli odhaczymy oba podpunkty, i szukamy dowolnego lotu z Polski, azair może znaleźć nam połączenie np. Wrocław – Oslo i powrót Oslo – Warszawa, w zależności od tego, co podamy jako miejsca startu i docelowe. Jeśli nie przeszkadza Ci przemieszczanie się po kraju i zmiany lotnisk – śmiało odznaczaj! Do tego parę opcji z ustawieniem przesiadek, jak maksymalna długość czasu na przesiadkę, zmiany lotnisk itp.
Jedynym minusem AzAira jest chyba tylko liczba linii lotniczych – wyszukuje w bazie około 100 firm. Niektóre wyszukiwarki mają ich znacznie więcej, ale jeśli szukamy lotów np. tylko po Europie, to śmiało tylko i wyłącznie AzAir, a i do lotów międzykontynentalnych nadaje się świetnie. Nieraz właśnie tutaj znalazłem loty z Europy do USA poniżej 1000 zł w dwie strony. Jestem fanem i polecam z całego serca!
Skyscanner (www.skyscanner.pl)
Kolejne narzędzie, przy którym nieraz się rozmarzyłem. Ale o tym zaraz. Skyscanner jest jedną z najpopularniejszych wyszukiwarek połączeń lotniczych. Ma ogromną bazę danych, wiele, bardzo wiele linii lotniczych, ale jeden zasadniczy minus. Rzadko aktualizuje ceny połączeń. Zdarzyło mi się kilka razy bardzo podekscytować biletem jaki znalazłem, ale po kilku kliknięciach dalej okazywało się, że cena jest dużo wyższa niż na początku.
(1) Wybieramy po prostu, czy chcemy lecieć w jedną stronę czy w dwie, do tego mamy opcję multi-city – podajemy po kolei miejsca, które nas interesują. W kolejnym miejscu (2) wpisujemy miejsca wylotu i lądowania (tutaj również można wybrać dokładne lotnisko, miasto lub całe państwo). Za to punkt 3… To moja ulubiona opcja tej wyszukiwarki. Jeśli chodzi o daty lotów – możemy podać dokładne daty, kiedy interesują nas loty. Możemy również wybrać opcję „Cały Miesiąc”, a tam dodatkowy przycisk – Najtańszy miesiąc! I już, szukamy najtańszych biletów na karaiby! Brak tutaj za to określenia chociaż mniej więcej, jak długą podróż chcielibyśmy odbyć, ale nie można mieć wszystkiego.
Dodatkowo, Skyscanner ma nową opcję znaną z Google Flights – teraz wyświetla mapę z połączeniami. Wystarczy wybrać, skąd chcemy lecieć, i na mapie aktualizują się kropki z połączeniami. Po najechaniu na dany punkt wyświetla nam się cena i szczegóły dotyczące lotów.
Momondo (www.momondo.pl)
Kolejna, bardzo dobra wyszukiwarka połączeń – to tutaj właśnie kupowałem np. bilety do Ameryki Południowej za lekko ponad 800 zł. W wielu rankingach, jakie przeglądałem, właśnie Momondo wygrywało jako wyszukiwarka z najtańszymi połączeniami. Autorzy rankingów porównywali dokładnie te same loty w różnych narzędziach do wyszukiwania, i średnio na Momondo było najtaniej – warto mieć to w pamięci.
Tutaj okienko wyszukiwania może wydawać się dość ubogie, ale świetne narzędzie dostaniemy, gdy określimy już mniej więcej to, co nas interesuje. Momondo dzieli loty na najtańsze, najszybsze i najlepiej dopasowane (czyli kolejno najważniejszymi czynnikami są: cena, jakość (szybkość), stosunek ceny do jakości). Po lewej stronie wyników wyszukiwania możemy dostosować dodatkowe parametry – zaznaczyć/odhaczyć lotniska wylotu, przylotu i przesiadek, wybrać linie lotnicze itp. itd., a na górze mamy dostęp do kalendarza, który pokazuje ceny lotów w innych dniach.
Świetne narzędzie.
Kayak (www.kayak.pl)
Kolejna potężna firma, miejsce, gdzie można szukać lotów, hoteli, samochodów, pakietów… ale wróćmy do latania. Na początku wita nas bardzo proste okno wyszukiwania, ale od razu pomaga nam w znalezieniu dobrego połączenia. Gdy chcemy wybrać daty lotów, w widocznych kalendarzach niektóre dni zaznaczone są zieloną kropką. Zielona kropka oznacza, że w tym dniu cena lotu jest korzystna w porównaniu do innych – i to rzeczywiście działa.
Po przejściu do wyników wyszukiwania ukazuje nam się coś w tym stylu:
To, co rzuca się w oczy w odróżnieniu od innych stron, to porada w lewym górnym rogu, czy warto bilet kupować już teraz, czy lepiej poczekać, bo ceny mogą spaść. Powiem szczerze, że nie do końca wiem, czy to działa, czy to prosty trik by namówić Cię do kupna biletu jak najszybciej, bo nie korzystałem z tych podpowiedzi. Ale internet mówi, że korzystają z historii cen na danej trasie, i że rzeczywiście przewidywania co do ceny biletu (czy jeszcze spadnie, czy urośnie) często się sprawdzają. Po lewej stronie od wyników znajdziemy filtry podobne jak na Momondo, a w samych wynikach wyszukiwania możemy sobie wybrać, u jakiego pośrednika chcemy kupić bilet (zazwyczaj najtańszego).
Inne, warte uwagi narzędzia
Samolotem Taniej (www.samolotemtaniej.pl)
Bardzo przyjemna dla oka strona – wszystko jest poukładane bardzo prosto, bez zbędnych wyszukiwań. Wybieramy, skąd interesują nas loty (lub dokąd), następnie wszystko ukazuje nam się w formie eleganckiej tabelki, a później kalendarza z cenami. Chciałem dokładniej opisać tę stronę, ale aktualnie jest zamknięta – trwa naprawa awarii. Mam nadzieję, że nie potrwa długo.
Matrix ITA (www.matrix.itasoftware.com)
Narzędzie od Google, które nie pozwala kupować biletów, a jedynie wyszukiwać połączenia. Znajdziemy tam bardzo dużo ustawień dotyczących wyszukiwania, a, co najważniejsze, gdy już znajdziemy interesujący nas lot, możemy podejrzeć wiele informacji. Na przykład co składa się na jego cenę (podatki, opłaty paliwowe itp.). Po znalezieniu lotu wystarczy wybrać odpowiednie daty u jednego z OTA (Online Travel Agency – np. Kayak czy Momondo) i zakupić bilet.
Dzisiejsze promocje
To już zakładka z mojej strony. Tutaj znajdziecie tabelkę, która pokazuje 10 najtańszych lotów z Polski do danego kraju + dodatkowo dla chętnych 10 aktualnie najtańszych lotów z Berlina. Wyniki aktualizowane są raz dziennie, w nocy.
I to w sumie… tyle. Domyślam się, że ktoś może mnie zaraz zaatakować, że „przecież brakuje super wyszukiwarki XYZ!”, ale to nie o to tutaj chodzi. Gdybym chciał opisać każde narzędzie w internecie do wyszukiwania lotów, nie skończyłbym pisać, a już pojawiłoby się 100 następnych. Wybrane przeze mnie powyżej łączą szereg funkcji, na których najbardziej mi zależy, a każda z nich ma coś, czego nie mają inne. I według mnie ten pakiet jak najbardziej wystarczy.
Chyba, że macie jakieś świetne narzędzie, którego nie znam? W takim razie chętnie się o nim dowiem. Powodzenia w szukaniu!
Link do wpisu
--------------------------------------------
#zwtravel - mój tag autorski o tanich lotach, podróżach i moich przygodach.
Facebook | Blog | Instagram | Newsletter
Nie wiem co jest nie tak z tą stroną. Coz, zostaje mi skyskanner i kayak. Chociaż najczęściej i tak szukam bezpośrednio na stronach przewoźników.
@tkowal: No, są takie kwiatki czasem niestety ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z Poznania do Poznania opłaca się przez Skandynawię :D