Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś w skrócie wytłumaczyć jaka jest ta wielka przewaga #macbook nad #windows10? Często ludzie używający maca wyśmiewają windowsowców że praca na windowsie to parodia i gówno a mac jest skrojony idealnie zwłaszcza pod programy graficzne #photoshop #3dsmax itd

Próbowałem parę razy używać maca, jako windowsowiec od dziecka dostawałem totalnej #!$%@? bo interfejs jest nieco zmieniony + ten mam wrażenie nikomu nie potrzebny przycisk cmd (stworzony chyba tylko po to żeby na siłę się wyróżnić od windowsa). No ale ok, pewnie szło by się przyzwyczaić do nieco zmienionego interfejsu, pewnych innych zachowań. Mimo wszystko reszta wyglądała dość standardowo i jakoś tak na czuja nie wydaje mi się żeby człowiek przyzwyczajony do maca pracował szybciej niż ten sam człowiek w alternatywnym świecie przyzwyczajony w tym samym stopniu do windowsa. Chciałem wiedzieć gdzie jest ta legendarna przewaga?

Pytanie poważne, nieatakujące, być może z zarysowaną tezą i niechęcią do niej, ale jestem otwarty na argumenty bo naprawdę jestem ciekaw.

#mac
  • 69
  • Odpowiedz
Nie wiem czy w ogóle da się pisać coś pod np. osx na windzie


@j4ace: pod ios da się, pod osx nie widzię sensu cokolwiek targetować. Ktoś w ogóle pisze na osx poza dużymi firmami?
  • Odpowiedz
Ale za takiego razera który dobrze wyglada musisz zapłacić prawie 2x tyle co za macbooka i to niby za apple się przepłaca xD

@plastik: ok ale popatrz na parametry tego razera, dotykowy ekran QHD, pelnoprawny gtx z serii 10 (nie żaden mobilny), i7, 16GB ramu, ssd po pci-e. Pełnoprawne porty, a nie tona przejściówek z usb-c.
Gdzie ty takiego macbooka znajdziesz.
  • Odpowiedz
@piotrulos: Razery do grania sie kupuje, to mają te bebechy dobre - nie dziwie się. Jakby ktośchciał kupic maca do grania to kazałbym mu sie #!$%@?ąć w łeb. Ale do wszystkiego innego to co ma macbook w środku w zupełności wystarczy, właśnie dzieki optymalizacji.

A od usb-c to wara, bo to co zrobiło apple to najlepsze co mogło sie przytrafić użytkownikom laptopów - zwłaszcza tym, ktorzy apple nie posiadają, bo
  • Odpowiedz
@plastik: To co zrobiło apple z usb-c to skok na kasę aby kupować przelotki. I nawet fanboje rezygnują na rzecz poprzedniego modelu z normalnymi portami. https://www.youtube.com/watch?v=8zqwu3YbEZM (zdechłem jak wysypał tą tonę przelotek xD)

Tak się nie wdraża nowych technologii. Inni producenci jakoś potrafią tak jak podany przez ciebie razer. Takie coś się wprowadza stopniowo a nie na chama (#!$%@? wszystkie porty i kup se przelotki)
Minie jeszcze dobre kilka lat
  • Odpowiedz
@piotrulos: Jaki skok na kase skoro usb-c jest otwartym standardem. Zrobiło b. dobrze, zostawiając kilka starych wyjsc nikt nie zaczłoby traktować tego portu poważnie. A tak wszyscy beda sie teraz na usb-c przerzucać. Fanboje troche pocierpią ale to wlasnie dzieki nim nowy standard szybciej wejdzie w innych urządzeniach.
  • Odpowiedz
A tak wszyscy beda sie teraz na usb-c przerzucać.


@plastik: słyszę to od 2015 i jakoś tego nie widać poza apple. Tak samo jak usb 3 miał szybko zastąpić usb 2 i mimo wstecznej kompatybilności nadal usb 2 jest w sprzętach razem z usb 3
  • Odpowiedz