Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś w skrócie wytłumaczyć jaka jest ta wielka przewaga #macbook nad #windows10? Często ludzie używający maca wyśmiewają windowsowców że praca na windowsie to parodia i gówno a mac jest skrojony idealnie zwłaszcza pod programy graficzne #photoshop #3dsmax itd

Próbowałem parę razy używać maca, jako windowsowiec od dziecka dostawałem totalnej #!$%@? bo interfejs jest nieco zmieniony + ten mam wrażenie nikomu nie potrzebny przycisk cmd (stworzony chyba tylko po to żeby na siłę się wyróżnić od windowsa). No ale ok, pewnie szło by się przyzwyczaić do nieco zmienionego interfejsu, pewnych innych zachowań. Mimo wszystko reszta wyglądała dość standardowo i jakoś tak na czuja nie wydaje mi się żeby człowiek przyzwyczajony do maca pracował szybciej niż ten sam człowiek w alternatywnym świecie przyzwyczajony w tym samym stopniu do windowsa. Chciałem wiedzieć gdzie jest ta legendarna przewaga?

Pytanie poważne, nieatakujące, być może z zarysowaną tezą i niechęcią do niej, ale jestem otwarty na argumenty bo naprawdę jestem ciekaw.

#mac
  • 69
  • Odpowiedz
potrafie puścić render, siedzieć w cadzie i mieć otwartego photoshopa. wszystko chodzi


@tadcad_13: ja też, a mam windowsa. I fakt że za swojego kompa też trochę dałem.
  • Odpowiedz
@lent:

macOS ma wbudowany automator, który stwarza ogromne możliwości.

Korzystasz z tego? U mnie się do niczego nie przydawało.

Drukowanie do PDF jest obsługiwane przez system i nie musisz szukać i instalować żadnego
  • Odpowiedz
@Isanell: korzystam z automatora często, głównie do różnych operacji na screenach typu skalowanie i obcinanie, ale nie tylko.
  • Odpowiedz
@Rivgen: łał, nie no fakt, bo mi zależy żeby reopening appki trwał ćwierć sekundy krócej a nie na tym, żeby mieć mnóstwo aplikacji, launcherów i zgrania z innymi telefonami/systemami...

To samo tyczy się windowsa. MASA aplikacji/gier vs nic.
  • Odpowiedz
@Kopamatakawapl: zależy kto co robi i z czym pracuje. Też nie byłem kiedyś zbyt wielkim fanem produktów apple, bo uważałem je za zbyt drogie i przereklamowane. Jednak po pierwszym Macbooku i iP kilka lat temu zmieniłem całkowicie zdanie. Wygoda pracy, komfort i szybkość jest zupełnie inna. Sama praca z systemem nie przyprawia mi gorączki. Aktualnego Aira nawet nie pamiętam kiedy wyłączałem ostatnio, chyba jakoś podczas aktualizacji był reset. Mój ostatni
  • Odpowiedz
@Rivgen: Ja używam komputera stacjonarnego, laptopów nie trawię, a do mobilnych rzeczy mam smartfona. W czasach DLNA nie trzeba mieć laptopa, żeby oglądać filmy. Każdy smart TV obsłuży media servery. Maca używałem bo pomagałem koleżance skopiować coś na windowsa i było #!$%@? ciężko. Nie trawię tych urządzeń i tyle. Nigdy mi się to nie zmieni. Mam komputer za 6000zł - może to niedużo i są sporo lepsze kompy ale i
  • Odpowiedz
@Kopamatakawapl: Często widzę, ze macbooki i osx'a hejtują osoby, ktore tych systemów nie używały, np ty:

Maca używałem bo pomagałem koleżance skopiować coś na windowsa


Rzadko widzę, zeby ktoś używał mac'a dłuższy czas i mu sie nie spodobał. to chyba cos świadczy o tym systemie.
  • Odpowiedz
@plastik: Ja rzadko widzę osoby, które są informatykami i używają maca. xD
Wszyscy moi koledzy z firmy, którzy zarabiają po 8 tysięcy w górę gardzą osxem
Ja nie trawię tego systemu, bo jest trudny w użytku. Już wolę linuxa.
  • Odpowiedz
@plastik: Programiści kupują maki ze względu na terminal, w ktorym można zrobić o wiele wiecej niż w cmd na windzie (w zasadzie w cmd nie moża zrobić nic :P )

co
Programiści albo używają notatnika i środowisk testowych albo używają linuxa do serwerów.
Nikt nigdy nie używał do tego maca.

Jedyne miejsce gdzie widziałem Maca to wśród moich głupich znajomych, którzy dzwonią do mnie jak im się kabel odłączy i
  • Odpowiedz
@Rivgen: czyli chyba nigdy, bo nie mam ochoty używać maca, skoro uwielbiam windowsa. :P

Nigdy się nie zawiodłem na AD czy powershellu, nigdy nie miałem BSODa, system zawsze szybko działał.

Nie widzę sensu używania maca, skoro nie potrzebuję żadnych jego "funkcji".
  • Odpowiedz