Wpis z mikrobloga

@mojmir no szambowozem na mojej wsi to się właśnie wybierało szambo od krów. Obecnie mało gospodarstw korzysta z kanałów które wysciela się słomą. Zazwyczaj są maty na stanowiskach a klepisko jest w formie kratownic przez które kupa swobodnie spada bądź jest automatycznie zgarniana. Nigdy nie spotkałem się z wywozem szamba domowego. No ale co wieś to inny obyczaj
  • Odpowiedz
@mafi20: @MaddoxX1911:

Nie ma czegoś takiego jak szambo po zwierzętach.

Szambo jest tylko jedno - wypompowane z domowych zbiorników chemia z wc pikerami, mydłem, szamponami i ludzkimi ekskrementami które nie pochodzą tylko z liści sałaty.
  • Odpowiedz
@Heninger: mam rodzinę na Podhalu i "cała" wieś, czyli tak naprawdę pół, bo na drugie pół nie starczyło pieniędzy, ma kanalizację. Od roku. Wcześniej (a druga połowa wsi i do teraz) szambo (to, do którego była podpięta cała kanalizacja z domu) wywozili na pola. Więc wrzut OPa to nie są jakieś wydumane pierdoły, tylko w niektórych częściach Polski wciąż rzeczywistość.
  • Odpowiedz
@mafi20: Średnio będzie rosło lepiej. Do takiej praktyki są pola retencyjne (Przynajmniej tak moja babuszka ze wsi nazywała pole na które to wylewano) na które się całe to g---o wylewa. Otóż odpady komunalne nie nadają się do nawożenia gleby. Oprócz ludzkich odchodów do szamba spływa bogata ilość toksyn, więc nie wiem czy chciałbyś sobie potem zjeść ziemniaczka którym bez problemu mógłbyś umyć głowę.
  • Odpowiedz
@Heninger

nie wiem gdzie wy ludzie mieszkacie ale ja sam mieszkam na wsi w górach i tutaj wszyscy mają kanalizacje kwartalnie płaci się bardzo niedużo i jest to o wiele bardziej korzystne niż wywożenie szambiarą,

Nie wiem gdzie wy ludzie mieszkacie ja sam mieszkam w Warszawie tutaj wszyscy mają sprawne auta z salonu, płaci się niedużo i jest o wiele bezpiecznej. Co za dzban. Nawet w tym wątku masz wypowiedzi kol. @toxarz który miał na tyle mało rozumku, by się sam takimi praktykami pochwalić na forum. Zacytuję dla Twojej wygody:

no my tak wylewaliśmy szambo z własnego domu przez tyle lat i było dobrze :D a teraz 15zł za m^3 wody bo kanalizacja. Żeby nie robić cebulactwa trzeba dużo zarabiać a z tym ciężko w małych
  • Odpowiedz