Wpis z mikrobloga

@Heninger: Jak cie to wali to po co się o to pytasz? Widziałem. Masz leniucha to przytoczę Ci co napisałem "A jeśli robi to jednostka gminy? A oczyszczalnia wybudowana za 7 mln zł przez tą samą gminę nie spełnia swojej roli (czas przeszły, jednostka została w tym roku zlikwidowana, ale takie sytuacje były na porządku dziennym)".
  • Odpowiedz
@maxx92: ale ty dalej nie rozumiesz
patrz na treść mema i sie zastanów
"po co oczyszczalnie na pole w-----e zeby zboże lepiej rosło"
gdzie tu logika?
oczyszczalnia + scieki zeby zboze lepiej rosło
  • Odpowiedz
@Heninger: Jezu chłopie kurde taki nie kumaty jesteś? Zamiast na oczyszczalnie zawieźć ścieki to wylewają je na pole bo myślą że to działa jak nawóz, a to c---a prawda.
  • Odpowiedz
@maxx92: nie ścieki tylko gnojówkę xD żaden rolnik nie leje ścieków z papierem toaletowym domestosem i płynem do naczyn na pole
puknij ty się w głowe xD
a gnojowica działa jak najbardziej
  • Odpowiedz
K---a no nie wierzę xd Pytałeś się czy widziałem to na własne oczy, odp że tak, pisałem wcześniej że nie chodzi mi o gnojowkę xd. Sam się puknij w głowę i czytaj całość to zrozumiesz o co mi chodziło.
  • Odpowiedz
No właśnie jest problem, że takie szambo ludzkie z domestosami, chemikaliami, petami itp. powinno być zabrane przez tzw. "beke". Ale to kosztuje 100-200 zł raz na kwartał powiedzmy. I tego typu janusze nosacze żeby to zaoszczędzić to czasem tą ludzką breje wywalają na pola, w krzaki, do rowu.

A na hasło podłączenia pod kanalizację dostają piany na mordzie, bo dowiadują się że trzeba będzie zapłacić.

A swoja drogą -tzw. miękkie czyli właśnie zleciana woda z kranów, kibla (w której też znajdują się chemikalia) też jest wylewana jest drynką lub pompą obok domu, bo "beka" musiałaby przyjeżdżać co tydzień po to.

Kanalizacja
  • Odpowiedz
@Alfa-spierdox88: nie wiem gdzie wy ludzie mieszkacie ale ja sam mieszkam na wsi w górach i tutaj wszyscy mają kanalizacje kwartalnie płaci się bardzo niedużo i jest to o wiele bardziej korzystne niż wywożenie szambiarą,
nawet jakby ktoś miał swoj beczkowóz (chodź to rzadko spotykane bo w moich rejonach rolnictwo prawie wymarło)
to i tak woli kanalizacje bo mniej pierniczenia,
kanalizacji nie mają tylko trudno dostępne domy całkiem na wyjebiach
  • Odpowiedz
@Heninger: nie właśnie to oddaje w pełni mem, zamiast zawieźć nieczystości do oczyszczalni to wywalają na pole i myślą że to działa jak gnojowka. A przy okazji przyjanuszują bo zostanie w kieszeni parę groszy
  • Odpowiedz
@Heninger: Tak myślą normalni ludzie, i tak jak piszesz jest spoko, i tak powinno być wszędzie.
No ale cóż, są nadal takie regiony, gdzie tej kanalizacji nie ma jeszcze, albo jest w trakcie budowy. I tam januszowe akcje, podejścia, inby nadal się odwalają. I właśnie najczęściej odwalają to #januszerolnictwa
  • Odpowiedz
@maxx92: stary żaden rolnik nie szamba przydomowego na uprawy bo wszystko by szlak trafił... a ty to insynuujesz w memie
to już prędzej gdzieś w haszcze wywiezie ale tym to powinni się sąsiedzi zainteresować....
@Alfa-spierdox88: i to mnie bawi dawniej niby biedna galicja a jak tak teraz patrzę to małopolska tak się bogaci ,że szok...
  • Odpowiedz
@Alfa-spierdox88: No duża jest różnica ;d pompa załaczana raz na 2 miesiące i fru na tył placu to jedynie koszt prądu a twarde raz na parę lat zabierała szambiarka. Teraz woda kosztuje 5 zł + kanalizacja 15 więc o wiele drożej wychodzi , jeśli zarabiasz 2 tysie jak ja to każdy grosz się liczy.
  • Odpowiedz
@mojmir tak się składa ze szamba rolnicze musza mieć w środku wpuszczane odpowiednie kultury bakterii które rozkładają krowie czy świńska kupę. Chemia i cala reszta służy do mycia sprzętu tj. dojarki i inne tego typu urządzenia wiejskie i maja oddzielny odpływ. Swoja droga to wolisz jedzenie na opryskach chemicznych czy organiczny nawozie czyt. kupie...?
  • Odpowiedz