Wpis z mikrobloga

Jeżeli byś wygrał, powiedzmy 50 milionów euro.
To 95% z nas nie wiedziała by co dalej począć ze swoim życiem.Wiem , pewnie każdy z nas kupił sobie parę domów na świecie, samochody ,zwiedzal świat...ale co potem.Co po roku ,dwóch latach gdy wczasy na szeszelach za 10 tysięcy euro był by niczym niezwykłym gdy wymarzone auto po roku nie robiło na nas większego wrażenia.Nie ma co ukrywać że większość z nas pracuje by: spłacić dom,kredytu,utrzymać rodzinę.Jezeli ktoś by nam to zabrał wtedy byśmy się drapali po głowie i pytali się " i co teraz mam robić?!". Jak tak się patrzy na bardzo bogatych ludzi to człowiek nie dziwi się że im palma odbija : seks orgie, narkotyki, jakieś #!$%@? akcje.Po prostu szukają nowych bodźców w życiu.
Wiem że te 5% co by wygrało tyle kasy to by zainwestował w swoją wymarzoną firmę, coś studiowała ale reszta po jakimś czasie czuła by straszliwa nudę.
  • 18
@spokojnie_to_ja: Co? XD

Jak tak się patrzy na bardzo bogatych ludzi to człowiek nie dziwi się że im palma odbija : seks orgie, narkotyki, jakieś #!$%@? akcje.Po prostu szukają nowych bodźców w życiu.


Większość​ bogatych ludzi jest bogatych, bo właśnie praca ich nie nudzi. Ich bodźcem, który pcha ich do przodu jest np. Zwiększenie zysku, wejście na nowy rynek i tak dalej. To jest ich pasja, cel, spełnienie.
@spokojnie_to_ja: Wielu ludzi traktuje pracę jako ważną część życia, ale z taką kasą możliwości robienia w życiu czegoś ciekawego się tylko powiększają. Jeśli ktoś po dwóch latach zacząłby się nudzić mając 50 mln to dlaczego nie nudzi się bez tych pieniędzy?
@spokojnie_to_ja trochę płytko na to patrzysz. Życie z taką ilością pieniędzy pozwoliłoby Ci pracować, żyć tak jak dotychczas, tylko lepiej. Zawsze chciałeś być tuwpiszdany_zawod ale szkolenie jest kosztowne/praca z niską płacą/wymaga dużego wkładu? To teraz możesz wykonywać wymarzony zawód z dzieciństwa, który da Ci dużo radości i satysfakcji. Możesz zająć się pomaganiem innym. Założyć fundację. I nie chodzi o rozdawanie kasy na prawo i lewo żulom pod sklepem. Tyko prawdziwe