Wpis z mikrobloga

Zaprojektowałem i zbudowałem prototyp systemu rozproszonego do obserwacji zmian w Arktyce jako swoją pracę magisterską. Za chwilę zacznę 3 miesięczny kontrakt by ten system ulepszyć, a od września poświęcę 4 lata życia (studia doktoranckie) na badania by ten system zastosować w praktyce, zbierać dane z tysiąca lokalizacji w Arktyce i poddawać je analizie, żebyście wiedzieli kiedy zmiany klimatu postąpią tak daleko, że mirkowanie nie będzie już możliwe i życie na naszej planecie również... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#klimat #nauka #programowanie #projektowanie #badania
Serchio - Zaprojektowałem i zbudowałem prototyp systemu rozproszonego do obserwacji z...

źródło: comment_ULjRdiWZDdjihyWU97Ato9spF1SfbEVt.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kgielo: Jeżeli uda mi się ten projekt doprowadzić do końca w fazie badań, a potem już w fazie "produkcyjnej" to będę czuł konkretną satysfakcję :) Dzięki!
  • Odpowiedz
@Serchio: Mam nadzieję, że nie odbierzesz zbyt źle tego co napiszę.
Już nie wnikam w sam sens projektu bo zbyt mało tu o tym napisałeś. Ale mam obawy, że twój promotor niezbyt rozgarnięty jest co? Może ja czegoś nie kumam albo zmiany klimatyczne postępują szybciej niż mi się wydaje ale czy ty aby na pewno chcesz wysyłać Arduinio do Arktyki? Sam 328P ci wystarczy? A zaglądałeś w Datasheet?
  • Odpowiedz
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Spokojnie, póki co zbudowałem prototyp (jak widać na zdjęciu) - w ostatecznej wersji raczej nie będzie arduino i zanim cokolwiek trafi na stałe do Arktyki to przejdzie kilka tygodni testów w takich samych warunkach. W mojej magisterce nie chodziło o rozważenie wszystkich czynników bo rok czasu to za mało, by wszystkie te czynniki ograć - stąd doktoryzacja w tym temacie. Pisząc sam 328P miałem na myśli, że nie potrzebuję
  • Odpowiedz