Wpis z mikrobloga

„Wy*ie na niego całą baterię” - Powiedział policjant rażący Stachowiaka z Tasera. Zastanawiało mnie co to oznacza, ile razu i jak długo ofiara była poddana działaniu prądu.
Informacje o urządzeniu:
http://www.stun-gun-defense-products.com/buy-stun-gun/TASER-Frequently-Asked-Questions.html
Lecimy:
The Lithium Power Magazine can supply over fifty 30-second applications.** - "magazynek" litowy wystarcza na ponad 50 serii pod 30 sekund
Wersja "policyjna" urządzenia ma ograniczoną długość impulsu do 5 sekund:
the TASER Bolt and Pulse relays the charge for 30 seconds compared to 5 seconds with the police version.
Policzmy...
Prawdopodobny łączny czas przez jaki ciało Stachowiaka było poddane działaniu prądu elektrycznego sięga 25 minut.
W tym czasie osoba operująca Taserem mogła/powinna nacisnąć spust urządzenia 300 razy!
Wikiepdia: https://en.wikipedia.org/wiki/Taser_safety_issues#Use_as_a_torture_device ostrzega że użycie Tasera jako narzędzia tortur może prowadzić do śmierci.

Więc jeszcze raz: „Wy*ie na niego całą baterię”** - Stachowiak był pod wpływem prądy elektrycznego kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut w ciągu kilku godzin. Wnioski pozostawiam wam.

#stachowiak #policja #afera #wroclaw
  • 12
@miszczu_blady: To są służby. Nikt nie wydaje broni bez amunicji - tak samo pewnie urządzenie typu Taser nie jest wydawane z baterią naładowaną w 10%. Ale mimo to użyłem słowa "prawdopodobny". Ale nawet jeśli "bateria była tylko w połowie naładowana" - 12 minut "pod prądem"?
@hawat: jak dla mnie to tylko domysły.

Inna sprawa to zużycie baterii – nie wiesz ile lat miał sprzęt. Z czasem pojemność baterii maleje, a co za tym idzie liczba impulsów możliwych do wysłania również.
@miszczu_blady: Wiem ile lat maksymalnie mógł mieć sprzęt Pierwsze zakupy które trafiły do prewencji i okolic to 2014 rok. W kolejnych latach następowały kolejne zakupy. Proszę nie naginaj rzeczywistości wyciągając "degradacje" baterii. Twój smartphone który pracuje 24h na dobę przez 360 dni w roku po dwóch latach nadal zachowuje od 90 do 70% sprawności baterii.
@miszczu_blady: nie uzywa sie paralizatora przeciwko czlowiekowi zakutemu w kajdanki. Jeszcze do tego w kiblu zeby nie bylo nic widac na kamerach. Cokolwiwk by nie #!$%@?ł to jest bestialstwo.
@miszczu_blady: nie wiem ile nalezy razic doroslego mezczyzne zeby mial dosc, wydaje mi sie ze po 30 sekundach ma dosc. Mam nadzieje ze policjanci zostana nie przykladnie ale opowiednio do winy ukarani- za morderstwo.