Wpis z mikrobloga

#silownia #trening #mikrokoksy
Jak uważacie, co lepsze? Oczywiście pisząc mały ciężar mam na myśli taki którym zrobimy od 10-13 maks. powtórzeń

Większy ciężar czy więcej powtórzeń?

  • 5-6 powtórzeń z dużym ciężarem 85.1% (80)
  • 10-13 powtórzeń z małym ciężarem 14.9% (14)

Oddanych głosów: 94

  • 16
@Dzonzi: można odpowiedzieć jak na wszystko to zależy...
Ale ogólnie to w badaniach wychodzi, że przy zbliżonych objętościach, duży cieżar buduje masę tak samo jak mały, a do tego dużo lepiej buduje siłę. Aczkolwiek zdecydowanie jest miejsce na oba zakresy w planie.
@Dzonzi: Dla hipertrofii pewnie nie za bardzo robi jak objętość podobna. Dla siły o ile wiem na pewno większy ciężar a mniej powtórzeń da lepszy progres. BTW Saker właśnie wrzucił filmik gdzie mówi o jakichś badaniach gdzie grupa robiąca 5x10 przez 6 tygodni miała lepsze rezultaty niż grupa robiąca 10x10 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dssagr: Nie buduje siły dużo lepiej tylko trochę lepiej z uwagi pracy na niższym ciężarze. Gdyby obie grupy dać na 4 tygodniu przygotowywania do robienia maxa praktycznie nic by się nie różniły. A chyba łatwiej wejść i zrobić 3x10 niż siedzieć z 7x3.

@Dzonzi: Wszystko lepsze w swoim czasie.
@Dzonzi: ostatnio czytałem artykuł, że niby mniejszy ciężar i większa ilość powtórzeń jest nawet lepsza, ale czy to prawda nie wiem, bo suchoklates here ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dzonzi: Tylko duże, jak kiedyś robiłem bicka 30 próbowałem robić 2x8 i druga seria zawsze się kończyła na 7 powtórzeniu. Olałem to i przerzuciłem się na 2x5-6 na 35 i spokojnie dałem radę, jakoś po ponad tygodniu z ciekawości wróciłem do 30 i spokojnie zrobiłem 2x10 nawet. Wniosek jest prosty.