Wpis z mikrobloga

#policja #motoryzacja

Kontrola drogowa, odmowa dmuchania, zjazd na pobocze, sprawdzenie calego auta pod katem usterek. D------i sie do swiecacej kontrolki abs. Dowod zatrzymany, w-----i dalszy zakaz jazdy. Witamy w panstwie policyjnym.
  • 311
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@terwer358: a jak mam skomentować przykład dla przekraczania uprawnię funkcjonariuszy publicznych? Rozpisałem się wyżej, temat był wałkowany wiele razy. Koła wynajdować nie będę. Bawi mnie luźne podejście wykopków do prawa pisanego. Koleżkę co paralizatorem jebnęli też spoko, bo mu się należało (jak nalezy dmuchać bez podstaw) a nie ma zapisanego?

@Singularity00: zastanawiam się od kiedy niesprawny abs dyskwalifikuje samochód do dalszej jazdy. Z tego co mi wiadomo, obowiązek
  • Odpowiedz
Przyczyn zapalenia się kontrolki abs jest mnóstwo.


@0987654321: no i na pewno nie jest to rzecz, którą można bagatelizować. To, że polskiej biedocie (i finansowej i mentalnej) wydaje się, że wszystko jest ok i tak można jeździć to nie znaczy że tak jest.
  • Odpowiedz
@BratProgramisty: Mój tata mówił, że jak pracował w drogówce to cwaniaczków zawsze dojechał ile się dało. Co innego jak ktoś był kulturalny, to wtedy i za przekroczenia prędkości potrafił puścić.
To w prawdzie były inne czasy, bo lata 90, ale uważam że nadal jak będziesz cwaniakował to policjant postara się aby coś znaleźć
  • Odpowiedz
astanawiam się od kiedy niesprawny abs dyskwalifikuje samochód do dalszej jazdy. Z tego co mi wiadomo, obowiązek sprawnego absu maja ciężarówki i autobusy, a nie osobówki.


@peszmerd: kontrolka absu oznacza też problemy z układem hamulcowym ogólnie a nie tylko abs.
Poza tym pojazd musi być w pełni sprawny by być dopuszczonym do ruchu
  • Odpowiedz
Poza tym pojazd musi być w pełni sprawny by być dopuszczonym do ruchu


@Singularity00: kontrolka była pomarańczowa, a nie czerwona. Kontrolka ABSu to niesprawny system ABS, nie niesprawne hamulce. Ja rozumiem brak żarówki czy coś takiego co wymaga homologacja, ale abs to nie jest system niezbędny do dopuszczenia pojazdu do jazdy
  • Odpowiedz
kontrolka była pomarańczowa, a nie czerwona. Kontrolka ABSu to niesprawny system ABS, nie niesprawne hamulce. Ja rozumiem brak żarówki czy coś takiego co wymaga homologacja, ale abs to nie jest system niezbędny do dopuszczenia pojazdu do jazdy


@peszmerd: no i? pomarańczowa też świadczy o problemie

człowieku, odpięty lub zabrudzony czujnik powoduje zapalenie kontrolki. Czy ty myślisz, że ja chcę zginąć i jeżdżę z niesprawnymi hamulcami prawie 2 tonowym autem?


@
  • Odpowiedz
@peszmerd: Ale jemu nie wytłumaczysz tego.Kontrolka to niesprawny samochód i tyle! U mnie w losowym momencie rozłącza się pętla immobilisera, na desce mam check engine więc samochód na serwis!Nie ma sprawdzania błędów,zabierać dowód rejestracyjny, bo może ma to powiązanie z układem hamulców, albo nie wiem,kierunkowskazami,czujnikiem biegu wstecznego,czy czymś innym. Przecież ktoś kogo pierwszy raz widze wie więcej o moim samochodzie niż ja sam.
  • Odpowiedz
@BratProgramisty: Nie widzę powodu dla którego ktoś trzeźwy miałby odmówić dmuchania podczas kontroli drogowej. Te nowsze alkomaty to sekunda albo dwie, dopiero potem 10s z ustnikiem jeśli wydmuchasz jakieś ślady alco. Jeszcze coś mówisz o tym że byłeś któryś tam w kolejce -> czy Ty w ogóle musiałeś się do tej kontroli zatrzymywać czy to było np. na przejeździe kolejowym?
  • Odpowiedz
@peszmerd: @BratProgramisty: Jasne. Prawo najpewniej (nie znam się) nie daje możliwości kontroli wyrywkowych bez podania przyczyny. Nie mniej jednak czy zatrzymanie się na 10 sekund aby dmuchnąć i pojechać nie jest czasem warte poświęcenia? Być może w ten sposób zatrzymają kierowcę który będzie pod wpływem alkoholu?


  • Odpowiedz