Wpis z mikrobloga

@szwe: no właśnie, co mam niby wpisać? xd Szukałam, ale nie znalazłam jakiejś bazy- wiem, ze na deviantarcie dodaja niektórzy specjalnie zdjęcia żeby inni mogli rysować, ale nie umiem chyba tam szukać, bo nic ciekawego nie znalazłam xd
@ImInLoveWithTheCoco: tylko ze wtedy większość zdjeć jest stockowych a takie mi nie odpowiadają xd
@szwe: No wiem właśnie też szukałam, ale miałąm nadzieje, ze ktoś mi podrzuci link do jakiejś bazy i zeby to nie była google grafika xd
@lugre: Na zdjęciu masz już wszystko określone i sprowadza się to do przenoszenia z 2d na 2d, wiele osób które przychodziły do mojej starej licbazy z teczkami wypełnionymi rysunkami ze zdjęć miało problemy z przestrzenią i rysowaniem całościowym (nieodwracalne wręcz) bo byli nauczeni jak drukarka przenosić sukcesywnie gotowy obrazek na papier. Szkicuj ludzi na ulicy, w parku, w autobusie.
@lugre: Nie wiem oczywiście do czego dążysz i czy chcesz być artystką, czy rysować np. mangę, tak czy inaczej to najlepsza rada na jaką mnie stać ;). Sam mam teraz problem bo próbuję nauczyć się czegoś nowego (digital painting i grafika), a całe życie tylko papier i glina, ale damy radę.
@kfleszer: Nie no manga mnie w ogóle nie kręci :D Musze póki co przygotować sobie teczkę bo chcę się dostać na grafikę :)
A to wydaje mi się, ze nie będzie tak trudno skoro papier masz za sobą i jak mniemam dobry warsztat jeśli chodzi o szkice i proporcje :)
@lugre: Nie znam nikogo kto tam studiuje/studiował, na pewno nie chcesz celować w asp gdzieś dalej (Kraków, Warszawa)? Na asp trzeba się srogo napocić by się dostać na grafikę, ale chyba warto. Wyślij na priv meila to ci podeślę te książki.
@kfleszer: odblokuj pw :D jestem na 2 roku teraz i chciałabym 2 kierunki, dlatego nie wyrwę się gdzieś dalej :) No i wydaje mi się, ze jakbym chciała na ASP, to tak jak mówisz, musiałabym się o wiele lepiej przygotować, a już mało czasu zostało na tegoroczną rekrutację :)