Wpis z mikrobloga

@heniek3: daj spokój - to tak samo jak z iphonami - hejtują Ci, którzy ich nie mają :) Sam mam z żoną yorkshire terriera - musiał być wzięty z oficjalnej hodowli i z potwierdzeniem pochodzenia, bo żona ma sporą alergię na sierść, a wiadomo, że yorki mają włosie, więc gdybym przywiózł jakiegoś "jorka" to mocno bym to popamiętał - piesek niesamowicie przywiązany do rodziny - a naszego 11mc synka otacza taką
@DzdzystyDzejson: Ale ten ranking nie oddaje inteligencji jako takiej, tylko pod kątem posłuszeństwa. Dla przykładu znam 2 totalnie nieusłuchane Border collie, które radzą sobie w kwestii posłuszeństwa gorzej niż mój pies z końca tej listy, więc dużo zależy też od samego właściciela. Szczeniak, którego posiadam potrafi się zaprzeć, ale gdy coś chce wykombinować dla siebie, to jego mózg podsuwa mu genialne pomysły.
@Ssslave: @DzdzystyDzejson: tez mam mopsa i w wieku 3 miesiecy potrafil: prosic, dawac dwie lapy, siadac, lezec, turlac sie, wkakiwac we wskazane miejsce, dawac glos chodzic przy nodze itp. Co do rankingow to jest ranking posluszenstwa, mopsy sa bardzo inteligentne, mało tego sam widziałem mopsa ktory byl wytresowany do wspolpracy z dzieciakami z autyzmem, bardzo fajne i madre pieski
@ZielonePalto może te shih Tzu z którymi miałem do czynienia są jakieś rozleniwione, bo sprawiają wrażenie jakby ładowały energię cały dzień, żeby uwolnić ją w 5 minut.
@mar1in: kwestia gustu. jak wspomniano wyżej - zwykle niepożądane zachowania wynikają ze złego wychowania. największy problem z yorkami jest taki, jak ze wszystkimi popularnymi rasami - duża ich część pochodzi z pseudohodowli za pińć stów, a potem jest płacz, że psa trzeba uśpić. jak ze wszystkim - jeśli jakieś dobro luksusowe (a pies rasowy jest moim zdaniem dobrem luksusowym) staje się modne, to rynek wychodzi naprzeciw chętnym do posiadania takiego dobra
@mar1in: ok, kocham mopsy bo to super rasa i nie zamieniłbym na nic innego niestety wszelkiego rodzaju historie o ich nadprzyrodzonych zdolnosciach można chować między bajki.

Masz młodego szczeniaka, który wykonuje podstawowe dla każdego psa sztuczki jednak zapewniam Cię, z czasem wyjdą "drobne" grzeszki udowadniające mały rozumek tych piesków.

Z wiekiem jest coraz gorzej, mopsy szybko się starzeją i niestety przez niefortunną budowę głowy psuje się węch, słuch, wzrok i wtedy