Wpis z mikrobloga

Tak się ostatnio zacząłem zastanawiać, czemu ludzie kupują psy yorki, u mnie w łodzi 90% to yorki, przecież ta rasa jest w top 3 najgłupszych psów a jednocześnie najbardziej wymagających jeżeli chodzi o pielęgnacje, #!$%@? od tego ze wyglądają jak małe szczury, nie mam pojęcia ocb, przecież jest tyle kozackich ras...
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 79
@mar1in, karma kosztuje mało, nie gubi sierści, z racji rozmiaru nadaje się do trzymania w mieście, są żywiołowe, lubią się bawić. Bardzo fajny pies do towarzystwa. Może ich inteligencja nie dorównuje inteligencji pudla albo border collie, ale wg rankingów jest wyższa od przeciętnej i np innych popularnych ras jak jamniki, husky, bulldogi, mopsy i inne.

Ja np mniej rozumiem posiadanie psa rasy shih Tzu, które większość dnia leżą jak kapeć
  • Odpowiedz
@kopernic: Chodzi mi jedynie o to, że jest tyle kozackich ras a ludzie kupują na potenge te szczury a ja nie mam pojęcia czemu, przecież ten pies prawie nie wchodzi w interakcje porównując go z innymi rasami
  • Odpowiedz
@mar1in: jest kilka ciekawszych i łatwiejszych w wychowaniu małych ras, sama rasa teraz jest obciążona genetycznie szczerze nie mam pojęcia okresowo pojawiają się mody na rożne rasy psów a york może wyglądać trochę jak upośledzona maskotka dla tych grażyn ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mrslug: jeżeli chodzi o inteligencję plasują się na samym dole a swoją drogą mops należy do czołówki jeżeli chodzi o inteligencję wśród psów, to samo Francuzy, do jamnika się jedynie zgodze
  • Odpowiedz
@mar1in: A miałeś kiedys yorka ze sie tak wypowiadasz? Moja siostra ma i jak kiedys tez myslalem ze to tylko szczury tak teraz jest zupełnie inaczej. Pies jest mega żywiołowy, cały czas chce sie bawić. Aportuje, zna podstawowe komendy, kiedy jestes smutny to potrafi to wyczuć i przychodzi do Ciebie i stara sie pocieszyć. Ten nawet robi cos w postaci przytulenia , ze próbuje położyć swoją głowe na Twoim barku.
heniek3 - @mar1in: A miałeś kiedys yorka ze sie tak wypowiadasz? Moja siostra ma i ja...

źródło: comment_KCPX6Loy99qLybRjJAqERxn3DrlKSuVR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz