Wpis z mikrobloga

Wypełnienie dziury w zębie szpachlą samochodową
Mam wielką dziurę w zębie a wizyta u dentysty dopiera za tydzień. Dla zwiększenia komfortu przeżuwania pokarmów myślę o zaklejeniu tymczasowo dziury szpachlą samochodową (dwuskładnikowa szpachlówka epoksydowa). Nie wiecie czy szpachla się przyklei i czy nie skonam z bólu?
#stomatologia #dentysta #diy
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Są gotowce w aptekach na takie przypadki


@Shisan: dzięki MIstrzu. Faktycznie jest coś takiego "Plomb-R, pasta, tymczasowe wypełnienie zęba, 3 g" - 27zł. To faktycznie lepiej niż mieszać Novola :)
  • Odpowiedz
@Muszczyna: po pierwsze cholera wie, czy się tym nie zatrujesz. Po drugie i ważniejsze, jeśli nawet uda ci się zakleić tą dziure szczelnie (co wcale nie jest takie pewne), to bez jej wcześniejszego oczyszczenia, za dość niedługo będziesz kwicząc z bólu leciał pędem do dentysty.
  • Odpowiedz
to bez jej wcześniejszego oczyszczenia, za dość niedługo będziesz kwicząc z bólu leciał pędem do dentysty


@Jarek_P: Zgorzel już wyczyściłem śrubokrętem. Wydaje się czyściutkie. Ale faktycznie lepiej zastosować ten tlenek cynku o którym wspomniała @Shisan niż kombinować ze szpachlą bo nie wiadomo czy nie bede wył z bólu tak jak mowisz.
  • Odpowiedz
@Muszczyna: a nie lepiej użyć meselka i młotka? Mesel przystawiasz do zęba, z jego boku, młotkiem stukasz krótkim zamachem, następnie robisz rundę wokół domu i już masz problem z głowy.
  • Odpowiedz
Zgorzel


@Jarek_P: Ząb (8) pójdzie albo do kanałowego albo do ekstrakcji. Zobaczymy co stomatolog na to powie. MIazga jest odsłonięta z tego co wiem, i też jak czyściłem to nieco j----o więc prawdopodobnie miazga już była poddana destrukcji i ząb tego nie przeżyje.
  • Odpowiedz
@Muszczyna: jak to co? Ekspresową ekstrakcję. Obejrzyj sobie "Cast away poza światem", tam masz dokładnie pokazane co i jak. Co prawda zamiast młotka jest kamień, a zamiast meselka łyżwa, ale bohater tego filmu miał poważne ograniczenia warsztatowe (i bardzo kiepską opiekę medyczną), Ty jeśli masz dostęp do wkrętaka, to jesteś w o niebo lepszej sytuacji od niego.
  • Odpowiedz
jak to co? Ekspresową ekstrakcję.


@Jarek_P: obawiam sie ze bym tylko górę złamał a korzenie by zostały co stanowiłoby jeszcze większy problem przy późniejszej ekstrakcji i nie zwiększyło komfortu zycia
  • Odpowiedz
@Muszczyna: na to też jest rada, po prostu na jakieś 2-3 tygodnie wyeliminuj z diety witaminę C. Żadnych owoców, żadnych warzyw, do picia tylko woda. Dostaniesz pięknego szkorbutu, korzenie w dziąsłach się same poodsłaniają. Jak dobrze pójdzie, to zęba w całości wyjmiesz byle kombinerkami.

  • Odpowiedz
Ludzie, różne rzeczy słyszałem i widziałem w gabinecie ale szpachli dwuskładnikowej epoksydowej jeszcze nie. Istnieje coś takiego jak pogotowie stomatologiczne, na NFZ też. Jedź i niech Ci zabezpieczą zęba do wizyty.
  • Odpowiedz