Wpis z mikrobloga

"Pojawiły się nowe, bardzo ciekawe wątki, kilkoma z nich zajęła się już prokuratura" powiedział w najnowszym Komentarzu Tygodnia Gadowski, dodając "Gwarantuje państwu, że będziecie zaskoczeni". Niby nic, aczkolwiek słowa Gadowskiego wskazują, że prokuratura przynajmniej rozpracowuje inne wątki, poza forsowaną przez niektóre media wersją z chorobą psychiczną. Poza tym Gadowski wielokrotnie w swoich komentarzach na youtubie udowadniał, że jest dobrze poinformowaną osobą także pewnie coś jest na rzeczy. No nic, pozostaje czekać na dalszy rozwój sprawy i oficjalne stanowisko prokuratury.

/Od 17:05m/

https://youtu.be/rT3uxaOFwrc?t=1025

#magdazuk
  • 12
@grejfrut: No niby tak, ale to mówił Ziobro na oficjalnej konfie więc co innego miał powiedzieć. To są standardowe komunikaty przy każdym tego typu śledztwie. Tu jednak mamy potwierdzenie ze strony dziennikarza śledczego, że "pojawiły się nowe, ciekawe wątki". Mnie najbardziej jednak zastanowiły te słowa "Gwarantuje państwu, że będziecie zaskoczeni" - to by mogło świadczyć, że może faktycznie prokuratura na coś trafiła, o czym jeszcze nie wiemy, i szykuje nam
@adam-nowakowski:

Mnie najbardziej jednak zastanowiły te słowa "Gwarantuje państwu, że będziecie zaskoczeni" - to by mogło świadczyć, że może faktycznie prokuratura na coś trafiła, o czym jeszcze nie wiemy, i szykuje nam się jakiś nieoczekiwany twist w całej sprawie.


Może jednak wpis @syl-ada o komentarzu Turalińskiego o rzekomym powiązaniu sprawy z .... aferą autostradową nie był taki niedorzeczny jak się mogło z początku wydawać... zauważył, że szefowa i imienniczka Magdy uzyskala
@instinCtoriginal: No nie wiem, dla mnie takim twitstem byłoby gdyby się np. okazało, że przy okazji sprawy Magdaleny śledczy trafili na jakąś większą grupę przestępczą zajmująca się trafficingiem (to by się akurat pokrywało z różnymi wersjami wykopowymi), ale dodatkowo w całą sprawę byliby zamieszani jacyś prominentni politycy. Ale fakt, chyba większość możliwych wariantów została omówiona i na dużą niespodziankę nie ma co liczyć, nawet jeżeli wersja z chorobą psychiczną się nie
@kknnoo: A propos tego co napisał na blogu Turaliński to podzielam zdanie z pierwszego komentarza pod wpisem "Planowanie usunięcia kogoś na obcym terenie w warunkach nieskontrolowanych to trąci amatorką i to dramatyczną.". Wersji ze zleceniem morderstwa (i ewentualną pomyłką) nie kupuję.
@comielipsa:

może poznamy towarzyszy Magdy podczas tragicznej wycieczki? może wysocy urzednicy siedzą w sprawie pogrążeni po uszy?


"W samolocie do Egiptu Magda byla adorowana przez dwoch Polakow z Wroclawia ktorzy rowniez lecieli na wczasy. Sa oni znajomymi Kamila C. i Michala R. a jeden z nich byl z Kamilem na wyjezdzie w Karpaczu."

To ze starego komentarz nieznanego autorstwa, który przypomniał dzisiaj @fajkonos w swoim wpisie.

Tematu dotknął 'anonimowy świadek"
@adam-nowakowski: Dla mnie też to jest słaby punkt wielu teorii. Przy handlu ludźmi to też raczej nikt by jej nie ciągał po szpitalach i lotniskach. Bo niby czemu miałaby żyć? Wydaje mi się, że te typy po stronie egipskiej, mogli odwalić niezłą amotorszczyzne, stąd ten cały cyrk na kółkach. Coś poszło nie tak, zaczęli robić w majty, sprawa zaczęła im się wymykać spod kontroli. Z drugiej strony mamy całe to towarszystwo
@alicjaxoxo: Opór TVN/GW/WP by sprawę relacjonować rzetelnie i nachalne wciskanie hipotezy o braku udziału osób trzecich i samobójstwie wskazują, że sprawa rzeczywiście ma 'drugie dno'. Z drugiej strony - rząd/prokuratura/TVP, a nawet zdaje się Polsat, do sprawy podchodzą bardziej 'otwarcie'. Niewykluczone że 'walka' o wyjaśniene sprawy trwa ale nie jest przesądzona. Albo to, albo masz rację i 'otwarta' reakcja to tylko 'robienie dobrej miny do złej gry' w przegranej już sprawie.