Wpis z mikrobloga

@swlabr: kontrakty futures - okcoin/bitmex/cryptofacitilies - kontakty terminowe kwartalne pewnie najlepsze do tego będą, wszystko to inverse denominowane w btc więc nie stracisz dodatkowo na spadkach btc, opcje też są ale nie mają dużej płynności jak i popularności póki co
@ch00dybcn: @maniakbitcoin @SharpNieSharp
Wybaczcie pytanie w stylu jelenia, ale nie widzę nigdzie na bitmex "opcji sprzedaży" tylko swapy 8 godzinne, chyba, że ich UX/terminologia są mylące.. miałem sporo doświadczeń z opcjami sprzedaży na waluty i kursy giełdowe, ale z tym się nie jestem w stanie ogarnąć :| (wiem, nic dobrego to nie wróży, aczkolwiek do tej pory mam bańki na 4 inwestycje przewidziane w punkt i ufam swojej ocenie:) )
@swlabr: swap to kontakty bez terminu doniesienia, mają przypominać jak najbardziej rynek spot, i płacisz lub otrzymujesz funding w zależności jak bardzo cena ich odbiegała od indexu w interwałach 8 godzinnych,
https://www.bitmex.com/app/trade/XBTM17 tutaj masz terminówki które mają settlement 30 czerwca, mają one premium względem spot rynku bo taki sentyment mamy aktualnie bullish :) jak chcesz dłuższe terminówki to albo czekasz do połowy czerwca, wtedy startują nowe kwartalne na okcoin.com albo na