Wpis z mikrobloga

Przez ponad 6 lat mieszkałem w #warszawa a teraz mieszkam niedaleko #lublin i jestem w tym mieście przynajmniej raz w tygodniu. Jakoś się ciężko przyzwyczaić i aklimatyzować. Mój znajomy który też mieszkał bardzo długo w stolicy otworzył pizzerie w LB i jest bardzo zadowolony. Żyje mu się tutaj bardzo dobrze, spokojnie i za żadne pieniądze poniżej 20zł nie wróciłby z powrotem do stolicy;)

A jak wam wam się żyje mireczki w #lublin ?
Pobierz
źródło: comment_QG02tVQbRZ40p1kZ9tTeTnSq9skleJjI.jpg
  • 30
@goorskypl: Lublin jest spoko, bo nie jest wielki jak Warszawa/Wrocław/Kraków, a i tak wszystko jest. Kiedyś, w latach 90, rzeczywiście zakupy w stolicy to było coś, a teraz i usługi są i jest gdzie wyjść. Ruch się mocno poprawił po otwarciu obwodnicy od strony Kraśnika oraz po wprowadzeniu zakazu przejazdu przez miasto TIRom. Trolejbusy jeżdżą często, więc transport ogarnięty fajnie. Ciągle jakieś modernizacje (ogród saski, plac litewski, niedługo park ludowy). Łęczna
@goorskypl
MINUSY
Prezydent który nie dba o miasto
Każdy chce każdego #!$%@?ć na kilka złotych
Drogi częściowo wyremontowane częściowo zapuszczone
Wschodnia bylejakość
Brak Parkingów
Brak tramwajów (specjalna dydykacja dla naszego tramwajowego memiarza @MangoZjem)
PLUSY
Zielone miasto dużo wąwozów drzew itp.
Dobry tabor komunikacji miejskiej
Dużo bibliotek,kin,teatrów
Dobre wydarzenia np.Noc Kultury,Carnaval Sztukmistrzów,Jarmark Jagielloński
Małe i zaniedbane ale klimatyczne stare miasto oraz duże śródmieście
Dużo klubów i dużo różnorodnej muzyki
Podsumowując
Lublin się
@Tobiass: Lublin ma fajny klimat, jednak znam tylko z perspektywy turysty.
Dużo jest tam wydarzeń kulturowych / MeetUp / CouchSurfing?
Jakieś kina offowe?
Czy zarobki już się zrównały z innymi miastami? (np. Ldz/Krk/Gda)
Jakie dziewczyny? Większość tradycjonalistki typu 100% rodzina+dzieci, czy są również bardziej niezależne?
Poglądy ludzi raczej konserwatywne czy zdarza się również otwarcie mówić o tolerancji, pro-EU, itp.?