Wpis z mikrobloga

@CarlGustavJung ja to odebrałem tak. Na zdjęciu po lewej jest pusto z prawej strony, czyli że będzie pusto w jego życiu. A na zdjęciu po prawej jest pusto z lewej strony, czyli samotny już był, teraz czas na kogoś nowego.
  • Odpowiedz
@Afropolon: Chyba jestem jakiś aspołeczny, bo dla mnie na jednym zdjęciu facet siedzi z prawej strony a na drugim z lewej strony. Nie odczuwam w ogóle tego, ze jeden czeka na kogoś a drugiego już ktoś opuścił.
  • Odpowiedz
@Afropolon: A co na to Azjaci? Jak i kwestia składni danego języka gdzie różne części mowy znajdują się w różnej kolejności, nierzadko jak wstawki na końcu zdania np. japoński.
To ma zastosowanie głównie do ludzi "białych", Ameryka, Europa, ludzie praworęczni, ale zasada może się zmieniać zależnie od ekspozycji np. znajomość osób innej kultury czy zasad np. programowania itp. Więc nie jest to raczej globalna zasada, a nawet tylko zasugerowane przez
  • Odpowiedz
Albo dalej: Ogólnie takie zdjęcia niczego nie udowadniają, a jedynie pokazują kadr wyrwany z kontekstu, gdzie wcześniej np. ktoś siedział z prawej potem ktoś dosiadł się z lewej, gdy ten z prawej odszedł to nie będzie wcale zgodne z przypuszczeniem, a raczej z zasugerowanym wrażeniem.
Albo ktoś usiadł z prawej strony z powodu cienia bo jest gorąco, gdzie cień także może robić za część takiej filmowej sugestii i wtedy co? Ktoś odszedł,
  • Odpowiedz
A co na to Azjaci?


@Trewor: To ja ci powiem, bo mi się zdarzyło coś takiego przy kadrowaniu złotym podziałem, kiedy umieściłem główny motyw "z drugiej strony":
- Koleś "A" - Amerykanin: Dziwny kadr, nie można się od razu skupić na temacie.
- Koleś "B" - Azjata: To jest
  • Odpowiedz
@CarlGustavJung: lewa jest zarezerwowana na rzeczy ktore sie odbyly - gosciu siedzi po lewej, wiec spotkanie juz sie odbylo.

tam gdzie siedzi po prawej to czeka na kogos bo dopiero spotkanie sie odbedzie.

inaczej tego nie rozumiem.
  • Odpowiedz
@Afropolon wehikuł A jest do podróży w przeszłość - jest nowszy, wszystko już zostało odkryte, technologia pozwoliła cofnąć się w czasie.
Wehikuł B jest stary, technologia dopiero raczkuje i ludzie lecą w przyszłość by zobaczyć postęp człowieka.

Co wygrałem?
  • Odpowiedz
  • 0
@TzK_ ma to bardzo duży zwiazek z czytaniem tekstu. kultury aeabskie maja na odwrot, ale maja wiekszy zawrot glowy bo tv i gazety europejskie tworza im chaos podswiadomie.
  • Odpowiedz