Wpis z mikrobloga

@GuessWho_sRandy: W skrócie - wiąże się to z kulturą i językiem między innymi - piszemy od lewej do prawej, wiąże się to z progresją czasu także. Ruch wskazówek zegara jest dla nas intuicyjny - następuje niejako z lewej do prawej. Jeśli tarcza kręciła by się ze wskazówkami i całość mogła "jechać" jak koło auta to jechało by z lewej do prawej.

Proponuje mają zagadkę:

Jak zwykle ankieta się nie wyświetliła
Afropolon - @GuessWho_sRandy: W skrócie - wiąże się to z kulturą i językiem między in...

źródło: comment_YNZBFdNRJlEvtQ0VLJ7HvEPiqvnkbn1E.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@GuessWho_sRandy: Jeszcze jedno : Małe zadanie dla ciebie - Narysuj na kartce przed sobą oś czasu, na początku napisz dzisiejszą datę a na końcu przy strzałce znak nieskończoności. Popatrz na rysunek i wyciągnij wnioski.
  • Odpowiedz
@Afropolon: Hmmm, troche to zagmatwane. A co, jeśli odwrocimy maszyny? Jesli z lewej strony kartki napiszemy nieskończoność, a z prawej dzisiejsza datę? Tak samo, odbiór zdjęcia odnosi sie tylko do pustego miejsca w kadrze? Bo pomyślałem to samo, co kolega przede mną, że zdjęcie jest odwrotnie.
  • Odpowiedz
  • 6
@Afropolon patrzę na to i mówię zajebiste i prawdziwe, jednak gdyby obrazki były podpisane na odwrót efekt byłby taki sam. kwestia tego że są podpisane :p jednak może taki efekt występuje
  • Odpowiedz
@Gluten: Te z maszynami do podróży w czasie nie są podpisane. Tak na szybko i intuicyjnie która z nich umożliwia podróż w przyszłość, a która w przeszłość ?
  • Odpowiedz
@Gluten: Dość dziwne że nie przychodzi ci to intuicyjnie. Nie spotkałem się wcześniej z takim problemem.
Czy mogę spytać : jesteś leworęczny ? dorastałeś poza granicami UE ?

Wiem że na postrzeganie obrazu może wpływać bardzo wiele czynników i jestem ciekawy jakie jeszcze poza kulturą i zwyczajami danej grupy etnicznej.
  • Odpowiedz
@Gluten: Nie że zaraz p... ,ciekawiło mnie to, bo w moim odczuciu nietypowe. Ot po prostu musiałeś upaść kilka razy na porodówce, nic wielkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz