Wpis z mikrobloga

#moderacja #pytanie
jak to właściwie jest z multikontami? Przecież jak ktoś dostanie permabana, to potem wraca jako zielonka, jeśli do fragmentu regulaminu o tym, że można mieć tylko 1 konto na użytkownika w tym samym czasie, nie ma żadnych dopisów? Do tego czasem mam wrażenie, że na 1 koncie mogą siedzieć np. 2 trollujące osoby, piszące z tego samego nicka. Czy jesteście w stanie rozpoznać, czy nowo zakładane konto jest ponowną aktywacją zbanowanego (niektórzy nie używają vpnów..)? Jeśli ktoś dostał bana i wraca jako zielonka, jest to zgodne z waszym regulaminem? Ostatnio jest wysyp zielonek na wykopie 5 dni lub 2 tyg, posługujących się słowami typu kuce, krul, obrazkami z "wykop fejs" lub nawet avatarem ospena - wszystko to wskazuje na to, że taka osoba już miała (długą) styczność z tym serwisem, skoro potrafi umieścić to w kontekście ironicznych/wrogich/atakujących przeciwną frakcję wypowiedzi...
  • 7
@lajdak: Który fragment mojej wypowiedzi ma świadczyć o nieznajomości którego punktu regulaminu?
@marcypan:

jak ktoś dostał perma i wraca jako zielonka, to dostaje drugiego w gratisie

Takie miałam wrażenie - jak się okazało najwyraźniej nieprawidłowe. Jest wysyp zielonek z kontem od kilku dni do 2 tygodni, które używają avatarów lub obrazków świadczących o dobrej znajomości wykopowego folkloru lub smaczków używanych w wojenkach prowadzonych na tej stronie. Najwyraźniej wszyscy cisi obserwatorzy,
Pobierz empty_silence - @lajdak: Który fragment mojej wypowiedzi ma świadczyć o nieznajomości...
źródło: comment_YU2vMjzteOcf2qhb6y0GyleDBNWTqb9s.jpg
@empty_silence:
Ślicznie cię gnoją za zadanie prostego pytania. Aż musiałem sprawdzić czy w pasku adresu nie ma nazwy 'elektroda.pe-el'

Najwyraźniej moderacja woli poczekać aż czara goryczy się przeleje, tym bardziej że to praca jak każda inna i nikt nie robi tego pewnie w wolnym czasie. Za multi z tego samego ip daje się bana chyba automatycznie.