Wpis z mikrobloga

@PrawyKuba @drugiekonto Też mam rok stażu tylko ja zrobiłem 120 -> 74 kg (ale chyba do 70 kg zjadę) i MC/Siad 10x125 kg, a ławka nie wiem czy 5x70 by mnie nie zabiło; a próbowałem wszystkiego.

Nie chodzi o mi uchwalanie się wynikami, bo wiadomo kobiece ciężary, ale nawet jak 15 letnie 60 kg szczury widzę więcej wyciskające ode mnie i dostaję depresji. Nie wiem, może to wina tego, że
  • Odpowiedz
@drugiekonto: raczej nie, wyniki krwi i hormonalne wszystkie się poprawiły mimo redukcji, siła tez poszła znacząco, tylko ta ławka. I trochę przekłamałem 110 -> 74 kg zrobiłem w rok. 10 kg na początku schudłem zanim wbiłem na siłownię w 1-1,5 miesiąca diety. Mam podejrzenia, ze u mnie za słaby tricpes a zbyt mocne barki to robią. @PrawyKuba a hantlami jak u Ciebie? Bo u mnie hantlami 8x32.5 i zastanawiam
  • Odpowiedz
@Kasahara: hantle lepiej, wyrzuciłem z planu płaską całkowicie, zostawiłem jedynie skos, ale to na wysokich powtórzeniach. W ogóle przy płaskiej sztangą bardzo trudno mi poczuć klatę, mimo ściągania łopatek, robienia mostka i 'unieruchomienia' barków. Pewnie nie zostałem stworzony do płaskiej, po prostu ( ͡° ͜ʖ ͡°) próbowałem już sporo, szeroki chwyt, węższy, łokcie na zewnątrz, do wewnątrz przy ciele, sztanga ma mostku, nad mostkiem itd.
  • Odpowiedz
@drugiekonto: Rada ode mnie, bo ciężko tutaj ocenić cokolwiek poza siadem. Ławy nie da rady ocenić, bo wszystko jest zasłonięte. Ciągi, 130kg można zaakceptować, ale 140kg złamałeś pozycję. Siad ok, ale nie musisz robić takiej pauzy na dole, lepiej przy maksach "odbijaj" z łydki, wolno w dół, szybka góra.
No i w maksach zawsze "złamiesz technikę". Następnym razem wrzucaj do oceny techniki trójki, albo wyższe zakresy.
  • Odpowiedz
@drugiekonto: To co bym Ci polecił na teraz to kupienie jakiegoś buta do siadów. Nie musi być lifterskie, wystarczy, żeby było płaskie i twarde. Bo gibanie się ze stóp przenosisz na całe nogi w siadach i mimo ładnego głębokiego siadu, to jak wstajesz i wchodzisz w sticky point, to gibiesz się jak galareta. Do tego oczywiście wzmocnienie coru i praca nad oddechem, żeby to wszystko było stabilne, zwłaszcza w sticky
  • Odpowiedz