Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam pytanie dotyczące DG przy UoP: Czy mogę z prywatnego konta przelewać do woli kasę na konto firmowe i na luzie kupować rzeczy którę będą służyć w DG? Pytam, bo nie chcę etatu zmieniać na samo DG, mam spore profity z UoP, a przeboleje te 300 zł, które musze dopłacać co miesiąc. Chciałbym też mieć gotową odpowiedź na pytanie ze strony skarbówki. Z góry dziękuję.

#praca #dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@janekplaskacz @gwynebleid a czy skarbowka nie stwierdzi że finansuje DG tylko po to żeby korzystać z jej profitow (odliczanie VAT)? Bo na etacie mam 10x więcej niż na DG, a kosztów na DG mam sporo - vinyle, sprzęt podczas gdy przychodu naprawdę niewiele i zdarzają się suche miesiące
  • Odpowiedz
@FCK: xD
A co US ma do tego? Możesz sobie finansować umową działalność.
Czy mogą wyrzucić ci coś z kosztów? Mogą.
I tyle mogą.
Przeważnie się nie dopieprzają, jeśli jesteś sumarycznie na plus (i to dużo na plus)
  • Odpowiedz
@FCK:

a czy skarbowka nie stwierdzi że finansuje DG tylko po to żeby korzystać z jej profitow (odliczanie VAT)?


Konto, z którego płacisz nie ma znaczenia. Musisz po prostu umieć udowodnić, że ten zakup, który odliczyłeś służy ci do DG.
  • Odpowiedz
@FCK Nie mają prawa Ci ruszyć kosztów które stanowią KOSZTY UZYSKANIA PRZYCHODU.
Jeśli udowodnisz im że tak jest to g---o Ci zrobią. A najlepszym dowodem na to jest uzyskiwanie PRZYCHODU.

Ja teraz wrzucam sobie PS4 i gry na firmę i będę miał przychód z "wypożyczania" hehe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@gwynebleid: No wlasnie na działalności bede miał raczej niewiele przychodu, jakieś max 1k miesiecznie w porywach, średnio 600-700 netto w miesiącu. Mam spore koszta i szeroki zakres prowadzenia działalnosci: dzialalnosc agencji reklamowych i wystawiania przedstawien (czyli DJing). Płyty mnie kosztują do 500zł miesięcznie, matematykę zostawiam Tobie :D

A pytam, bo moj znajomy mial kontrolę przed samą wigilią bo US nie podobało się to że miał stratę.
  • Odpowiedz