Wpis z mikrobloga

@rfeliga:
1.Wygenerowanie niepodpisanej transakcji.(online)
2.Przeniesie niepodpisanej transakcji za pomoca qr code (online -> offline)
3.Podpisanie transakcji na laptopie offline.
4.Przeniesie podpisanej transakcji za pomoca qr code (offline->online)
5.Rozgłoszenie podpisanej transakcji do sieci(online).
@TheMan: każdy komputer, który kiedykolwiek był podłączony do internetu nie jest już bezpieczny dla Twoich bitcoinów. To w takim wielkim skrócie myślowym. Tylko portwel sprzętowy daje Ci pewność, że Twoje BTC są bezpieczne.
@TheMan: możesz równie dobrze nie wychodzić z domu z gotówką w obawie przed rabunkiem . Możesz trzymać wszystko w banku ale wtedy bank będzie zawsze miał nad Tobą kontrolę i Twoimi pieniędzmi, będzie również wszystko o Tobie wiedział. Nigdy nie będziesz wolny i niezależny. Chciałbyś żyć w takim świecie?
Żyję w takim świecie, ale nikt nie planuje ataku na moje konto bankowe


@TheMan: powiedz to ludziom na Cyprze albo w innych krajach gdzie bank zajął im ich pieniądze.

Świat, w którym żyjemy właśnie zmienił się dzięki bitcoin i nigdy już nie będzie taki sam. Dał Ci wolność a to czy Ty z tego skorzystasz to już Twoja sprawa. Może podoba Ci się Twoja klatka i nawet jak ktoś otworzy ją
@TheMan: to dalej studiuj programowanie, bezpieczeństwo w sieci i zrób to jeżeli nie odpowiada Ci to co jest. Od kogo wymagasz zmian? Tam nie ma nikogo. Ta sieć nie należy do nikogo a zarazem do wszystkich. Nie ma nikogo do kogo możesz wysuwać żądania a przede wszystkim jeżeli nie podoba Ci się bitcoin to nie używaj i trzymaj się z daleka.

Możesz na zawsze pozostać na łasce i nie łasce banków.
zapewniam Cię nie ma siły aby haker albo agencja rządowa wykradła Ci bitcoiny z Trezora.


@pawlo74: Ja się nie znam zbytnio na trezorze ale jesteś w 100% pewny ze nie dadzą rady. Nie chodzi mi o zdalną kradniesz tylko scenariusz gdzie zawijają ciebie do wiezienia przejmują trezora i grzebią przy nim. Na pewno takim sposobem nie wyciągną bitow z trezora? (pomijam tortury bo tak to już można wszystko z każdego wyciągnąć)