Wpis z mikrobloga

@skinnydog: Patryk Jaki, sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości w piśmie do Marka Posobkiewicza, Głównego Inspektora Sanitarnego:
"Szanowny Panie Marku, Zgodnie z art. 7, 18 i 47 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa. Rodzicielstwo znajduje się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej, każdy ma prawo do ochrony prawnej życia rodzinnego. W świetle Konstytucji oraz art. i ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej
@bemkag: przejadę się pogratulować rodzicom i życzyć powodzenia w nierównej walce. Nie znam sprawy dokładnie, ale po coś to pytanie o szczepienie (zaraz po porodzie) jest zadawane. Sama odmowa niczym nie grozi. Konsekwentne odmawianie szczepień w kolejnych miesiącach groziło kiedyś co najwyżej straszeniem mandatem. Coś się zmieniło?
esiącach groziło kiedyś co najwyżej straszeniem mandatem. Coś się


@ocishy:

Wydaje mi się że zmieniło się ale podejście lekarzy, może tak im kazali postępować? Wcześniej nie słyszałam aby lekarze kierowali sprawę do sądu co najwyżej zawiadamiali przychodnię lub sanepid. Tutaj jest problem interpretacji "narażania dziecka na utratę zdrowia i życia" teraz czy sędzia uzna że faktycznie narazili zdrowie dziecka? Ciekawa jestem jak skończy się rozprawa.
rodzice narażają dziecko na groźne powi

@Voycjeshyna:

Statystyki dotyczące niezaszczepionych dzieci:
2002 rok dzieci nieszczepionych było ok 2 tys
2013 rok ok 7 tysięcy
2014 rok ok 12 tysięcy
2015 rok 16 tysięcy
2016 rok aż 23 tys dzieci nie zostało zaszczepionych."

tylko nie wiadomo ile z przymusu a ile z wyboru rodziców