Wpis z mikrobloga

Porównując dzisiaj Polskę i np. Francję mamy ciekawy paradoks.
We Francji na nikim już nie robi wrażenia, pobicie kogoś w 10 osób, zabicie osoby na ulicy, nawet atak terrorystyczny, 1-3 dni i każdy zapomina.
A w Polsce, patusiary z gimby pobiły dziewczynę i już tydzień jest głośno we wszystkich mediach, a gówniary dostaną większą karę, niż bandyci którzy gwałcą i zabijają w "postępowej europie" (bo nie wiedzą, że nie można).
I to mnie właśnie cieszy, że u nas jeszcze zachowujemy się jak cywilizowani ludzie, a tam niedługo trupy na ulicach nie będą robić już na nikim wrażenia, jak w jakiejś Libii czy Syrii.

#polska #europa #takaprawda #bekazlewactwa
  • 34
A w Polsce, patusiary z gimby pobiły dziewczynę i już tydzień jest głośno we wszystkich mediach


@qlimax3: nie nawiązując kompletnie do porównania, to jednak muszę powiedzieć, że takich pobić jest od groma więcej i większość uchodzi płazem bez nagłośnienia w mediach :) Szanuję to, co teraz się stało, ale nie jest to standardowa kara. Bardziej przykład do nastraszenia młodzieży, że jednak nie wszystko uchodzi płazem ;)
@Siwulek ja nawiązałem do tematu pamięci, to o czym piszesz to zupełnie co innego. Taka impreza zawsze oznacza zwiększoną ochronę i większą kontrolę ludzi, nie jest chyba najlepszym celem. W sobotę była 100 rocznica objawień fatimskich (czy czegoś takiego) i w całym Monachium odbywały się pochody i msze. Na Placu Mariackim, w samym centrum miasta zgromadziło się kilka tysięcy chrześcijan, śpiewali, modlili się, była scena, nagłośnienie. A jednak nikt nikogo nie zabił,