Wpis z mikrobloga

  • 131
Pokazałem bratu ciotecznemu #python, żeby zaczął przygodę z programowaniem od czegoś w co łatwo wskoczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzymajcie kciuki, żeby chłopak wyrwał się z wioski i za parę lat podbijał świat jako #programista15k

PS. Chłopak chodzi do 6 klasy podbazy.
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@Michaukso I dlatego ja mu zainstalowałem ;) Ale korzysta z online'owego interpretera na learnpython.org

@wczoraj Jak to mówił kiedyś kolega: "Wysoki sądzie, przysięgam. Mówiła, że ma 12 lat"

@ofczy Zamierzam go finalnie popchnąć do Javy, bo sam w niej siedzę już 3 rok i jestem zadowolony z pensji ()
  • Odpowiedz
  • 12
@Inguz Przypomniał mi się kawał o tym, że "z pierwszym samochodem jest jak z seksem analnym - nie bardzo chciałem, ale tata wcisnął mi go na siłę" (ʘʘ)

@foxbond Ja zaczynałem z C i Turbo Pascalem. O ile C jest fajny i wciąż warto go poznać, to już od poprzednika Delphi, którego uczą na Politechnice Świętokrzyskiej, chciałbym go uchronić.
  • Odpowiedz
@Inguz Najważniejsze to szybkość prototypowania, chodzi o to, aby początkujący programista się nie zniechęcil w połowie drogi.

Java może być, easy to learn hard to master, może c#. Ja osobiście na start zawsze polecam webdev, dziecinnie łatwo robi się gui i można się skupić na faktycznym programowaniu. Minusem jest, że js i php mają dynamiczne typy zmiennych i najczęściej trudno jest się później przestawić na statyczne typy
  • Odpowiedz
  • 0
@foxbond Jest jedna rzecz w językach, które mają ścisłą składnię i wymuszają określony format pisania, tj. #java. Mianowicie IDE do wyboru, do koloru z content assistem. Podpowiadanie bardzo ułatwia kodzenie.
  • Odpowiedz
@shekerama Mamy "2k17" ostatnio pisałem skrypt w node (js) w VS17 to miałem podpowiedzi do wszystkiego, nawet jak wygodnie siedzieć na krześle, a do tego leciała kawa z cdromu

Naprawdę nie można wybierać języka na podstawie narzedzi jakie są do niego dostępne, bo dopóki z danego języka nie korzystamy to się nie dowiemy co jest dostępne.

Natomiast jak najbardziej można się kierować wielkością community :)
  • Odpowiedz
  • 4
EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I PROGRAMOWAĆ BĘDZIE MOŻNA TYLKO ZA POMOCĄ KART PERFOROWANYCH ALBO ASSEMBLERA
  • Odpowiedz