Wpis z mikrobloga

  • 131
Pokazałem bratu ciotecznemu #python, żeby zaczął przygodę z programowaniem od czegoś w co łatwo wskoczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzymajcie kciuki, żeby chłopak wyrwał się z wioski i za parę lat podbijał świat jako #programista15k

PS. Chłopak chodzi do 6 klasy podbazy.
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@shekerama A teraz na poważnie, bardzo dobrze zrobiłeś, kod pythonowy jest bardzo prosty do ogarnięcia, bo wygląda praktycznie jak pseudokod, brak klamer, czy srednikow bardzo ułatwia zrozumienie programowania. Dzieciak ogarnie pętle, tablice, instrukcje warunkowe i jak już dorosnie to będzie mu łatwiej przyswoić język na który jest akurat zapotrzebowanie na rynku :D
  • Odpowiedz
  • 1
@lewsky Tak właśnie pomyślałem, bo w pythonie dużo paradygmatów jest. Jak się ogarnie, to i obiektowo zacznie pisać a potem to już sobie skoczy gdzie będzie chciał ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@shekerama: Daj spokój. Pokazałeś maluchowi język w którym co chwila coś się dziwnie zachowuje i daje niespodziewane błędy. Zaraz się zniechęci.
Trzeba było zacząć od C, tam wszystko zawsze zadziała tak, jak powinno.
  • Odpowiedz
Naprawdę nie można wybierać języka na podstawie narzedzi jakie są do niego dostępne


@foxbond: tu się nie zgadzam, w dzisiejszych czasach wszystkie języki ogólnego przeznaczenia mają podobne możliwości, różnią się w praktyce tylko środowiskiem uruchomieniowym i detalami wydajnościowymi kompletnie nieistotnymi dla początkującego programisty. Sztuka wyboru języka to tak naprawdę wybór ekosystemu a ekosystem to także dostępność i dotarcie się narzędzi. Milion razy łatwiej będzie wyjaśnić młodemu na czym polega bug
  • Odpowiedz
  • 1
O konkretnych pieniądzach mu nie mówiłem. Ogólnie w tej dalszej rodzinie nikt nie wie konkretnie ile się w tej branży zarabia. Chcę zobaczyć czy chłopak złapie bakcyla w ogóle.
  • Odpowiedz
@shekerama: cumplu chciałbym i ja się nauczyć programować w Javie. Masz jakieś wskazówki dla początkującego od czego zacząć? Z programowania to tylko liznąłem na studiach SQL i coś tam z Visual Basic o ile to można nazwać programowaniem ?

P.S. Ile zarabiasz na rękę ?
  • Odpowiedz
  • 0
@Gnojowisko3000 Ja naukę programowania zacząłem paradoksalnie od htmla. Wtedy dla mnie to już było coś, ale nie miał mnie kto poprowadzić za rękę i wytłumaczyć, że się mylę. Potem dorwałem się do książki o C i "Symfonii C++" Grębosza (już przestarzała, ale świetne opisuje jak zaprojektować grę na podstawie tic tac toe). Jak złapałem, już w czasach szkoły średniej, "Thinking in Java" to odbiłem się od niej, bo nie wiedziałem jak
  • Odpowiedz