Wpis z mikrobloga

Chodziłem na siłownie ok 3 miesiące, 3 x w tygodniu. Robiłem treningi siłowe, mało powtórzeń duzy ciężar, bez cardio, jadłem bez ograniczeń. Efekt przyrostu mięśni był zadowalający, ale chciałem zgubić tłuszczyk i po prostu schudnąć. Zdecydowałem się na catering dietetyczny, niestety biorę go na pół z różowym i wychodzi tylko 1500 kcal czyli obciąłem prawie 1000 kcal z zapotrzebowania (na początku nie dokładam wiele, bo na siłe chce żeby skurczył mi się żołądek). To jest pierwszy tydzień diety, w kolejnym zamierzam dorzucić ok 500 kcal. Teraz pytanie, bo chciałbym schudnąć i przy tym nie stracić za wiele na muskulaturze, wiem ze się nie da, ale jak temu skutecznie zapobiec? Robić trening fit burn czy tam cardio a po nim siłowy czy robić samo cardio/fit burn a potem po np 2-3 miesiącach kiedy schudnę podbić bilans kaloryczny i robić od nowa masę mięśniowa? #dieta #mirkokoksy #silownia #fitness
  • 20
@elegantB: 85 kg :D ale podbije do 2000 kcal, na początku jem tyle żebym nie chodził non stop głodny i efekt jest całkiem Ok, pociągnę tak kilka dni i zarzucę 2000-2200. Niestety nie mam wiedzy na temat ilości białka w posiłkach, ale wydaje się być go dużo, bardzo malo tłuszczu i mniej węgli.
@grave: ściągnij myfitnesspal i sprawdzaj normalne produkty, możesz też napisać do firmy od kateringu, żeby podali rozkład makro - powinni bez problemu Ci wysłać. Według mnie najlepsze rozbicie to właśnie te 2g/kg z białka, 40% tluszcze, a resztę dopchać węglami.
@grave: dość słabo, możesz chociaż część białka uzupełnić jakimś w proszku, albo dorzucić jakiś dodatkowy posiłek. Przy deficycie waga i tak w dół będzie leciała, kwestia jak najlepszego zachowania mięśni. Poza tym przy krótkim stażu dzieje się taka magia, że możesz jednocześnie palić tluszcz i budować mięśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@grave: jesli nie masz jak uzupełnić tego niedoboru posiłkiem, to tak. Smakowo polecam kfd, jak dużo i tanio, to pisz do @Re-volt (nie wypowiem się na temat jakości, bo nie mam do tego kompetencji). Możesz pić 30g w ciągu dnia i drugie 30 po treningu, bo masz spore niedobory.