Wpis z mikrobloga

Jestem gorącym zwolennikiem odebrania WSZYSTKIM #rozowypasek uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczorajszy dzień : Wracam z roboty - włączam się do ruchu - po lewej korek w uj bo nieco dalej jest wahadło i światełka - przeciwny pas zablokowany bo się dziurka w asfalcie zrobiła wielkości Kamaza.
Matka z dzieckiem w Passerati w tedeiku nie wpuszcza mnie ( na motocyklu ). Trzeba dodać że miała przy tym zaciętą minę jakby mściła się za to że jej Ojca w wojnie mandżurskiej widłami potraktowałem. Po chwili toczenia się 20km/h zjeżdża w prawo z taką prędkością że cały cykl świetlny na wahadle psu w dupę poszedł. [ pic rel. ]

Serdeczna kotwica jej w plecy. Czemu baby są takie bezmyślne? Co ja bym jej przeszkodził na motocyklu. Zanim dotoczyła by się do tego swojego zjazdu ( który był 30 m dalej ) to ja bym już dawno w domu siedział i kawkę popijał.
Oczywiście miała pierwszeństwo, i podejrzewam że poczuła jak odbieram jej prawa równości gdyby mnie wpuściła.
To że nie mogła zjechać w prawo po chwili bo tam też korek to już pikuś.

Sytuacja która spotkała mnie 30 sekund później - zaobserwowana - stoję przed skrzyżowaniem - czekam. Przed babką na przeciwnym pasie wcina się rowerzysta. Wszędzie ruch z zawrotną prędkością z jaką przemieszczają się lodowce ( 5 km/h ) korek. Kobita i tak by nie pojechała szybciej gdyby tego rowerzysty nie było. Widziałem i prawie że słyszałem jaką furię to wywołało u tej kobity...bluzgi, machanie rękoma, mina taka jakby teściową w łóżku z mężem znalazła. Nie do opisania bez użycia wulgaryzmu.

Sytuacja trzecia tego samego dnia - dojeżdżam już do chaty, korki zostawiłem za sobą, pusta droga. Z naprzeciwka jedzie auto - zaczyna zjeżdżać na mój pas...300 m między nami - zjeżdżam do prawej ...200m ..zaczynam trąbić i mrugać światłami - kierowca już w połowie na moim pasie....50m...widzę kierowce - laska stuka coś na telefonie jak szalona, widocznie niezwykle ważny sms...co robić ? na 20m między nami rozważam zjechanie na jej pas bo ona jest już w 90% na moim..nie zmieszczę się.
Nagle podnosi swój rozczapierzony łeb znad telefonu i gwałtownie odbija na swój pas. Na tyle gwałtownie że jej tył zaczyna tańczyć.....mijamy się przy dźwiękach mojego klaksonu i kołatania pikawy...również mojej. Gdybym zjechał na jej pas a ona by to zobaczyła to miejmy nadzieje jakiś mirek pisał by właśnie o wykop efekt na protezy moich nóg.

Codziennie spotykam się z takimi sytuacjami. Dojeżdżam motorem przez centrum #wroclaw 14 km w jedną stronę i nie ma dnia kiedy jakaś pinda nie chciała by mnie pozbawić odnóży...kur2 czasami czuje się jak jakaś zbędna mucha w domu którejś z kolei dostojnej gospodyni.

Apeluje #rozowepaski czy mogłybyście zająć się swoimi sprawami ? Czy ja wam wyrywam gąbkę z ręki jak zmywacie? Zostawcie kierowanie pojazdami mechanicznymi bardziej ogarniętej płci.

11 lat temu pobłogosławiono mnie żoną i zapowiedziałem jej po wczorajszym dni że jeśli ją kiedyś przyłapie na takiej jeździe to będę lał kablem od żelazka...trzymając za wtyczkę i patrzył czy równo puchnie....dzięki Bogu rozsądna jest z tego co widzę jak z nią jeżdżę. Po wczorajszym dniu w pełni rozumiem i popieram zakaz prowadzenia aut w Arabii Saudyjskiej.

Pomyślcie mirki jaka była by oszczędność na każdym polu gdyby odebrać im prawo do kierowania pojazdami.
Mniejsze korki, mniejszy smog, 30% mniej wypadków, brak Nissana Micry i Juke na drogach ( większa estetyka przestrzeni miejskiej )

Doszedłem do wniosku że całe zachowanie kobiet kierujących pojazdami to przedłużenie walki o "równouprawnienie".
To jest jakieś kuzorium. Przepisu przepisami, ale w mieście należy jeździć tak aby nie powodować zatorów, korków i niepotrzebnych nerwów. Do tego agresja za kierownicą która w przypadku kobiet jest nieporównanie większa niż u facetów...

To nie pasta, sama prawda...

#truestory #motocykle #logikarozowychpaskow #glupiababa #tepadzida
Afropolon - Jestem gorącym zwolennikiem odebrania WSZYSTKIM #rozowypasek uprawnień do...

źródło: comment_zqrnzfRdxBSwr6FcVUppveSncUZ65x3v.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
@Afropolon: Niestety odebranie prawa jazdy polecałbym też części naszej płci. Dużo jeżdżę po wrocku i inteligencją to niektórzy zdecydowanie nie grzeszą. Ciekawostką jest iż poziom zdebilenia na drogach (bynajmniej u nas) jak zaobserwowałem wzrasta wraz z temperaturą otoczenia.
  • Odpowiedz
@fishery: Debilne zachowania to jedno, ale totalna bezmyślność w imię zasady..."przecież mogę, mam takie prawo" w wykonaniu kobiet to rak dróg.
Standardowo w korku jak sobie filtruje środkiem większość kierowców robi mi miejsce, albo przesuwa się nieco abym mógł dojechać pod sygnalizator...ale kobiety nigdy....one mają prawo tam stać, ba! stały tam pierwsze! Czemu miałby by mnie wpuszczać? żebym był szybciej w Rossmannie od nich ? żebym im robota kuchennego z lidla
  • Odpowiedz
@blubi_su: zniszczyłeś jego światopogląd ;D

A tak serio - odnoszę wrażenie, że więcej niebieskich jeździ, różowych mniej. A sytuacje na drodze to tak pół na pół bym powiedział. (czyli % różowych odwalających coś dziwnego jest większy). I nie, nie mówię, że kobiety jeżdżą źle z definicji - obstawiam, że jeżdżą po prostu mniej, bo nawet jak mają prawko to wolą by niebieski jechał jak one nie muszą.
  • Odpowiedz
@blubi_su: Moja ex też świetnie jeździła do momentu aż różowopaskowe instynkty brały górę. Wtedy działy się akcje że klękajcie narody ( ͡° ͜ʖ ͡°) Próba #!$%@? się pod 2tonowego suva zapieprzającego jakieś 120kmh była szczególnie epicka.
  • Odpowiedz
@Afropolon: Moja mama jest świetnym kierowcą i jeździ o niebo lepiej od większości mężczyzn, których zna. Spróbuj odebrać jej prawko, a orzez tydzień dzień w dzień będzie Cię przepytywać z zasad ruchu drogowego ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz