Wpis z mikrobloga

Ksiądz w Trójce powiedział, że kto nie wierzy w ewangelię, przeciwstawia się prawdzie, dobru i pięknu. Dość ekstremalne stwierdzenie i to na antenie ogólnopolskiej stacji radiowej a nie podczas gównokazania na jakiejś gównoparafii. Czy to oznacza, że wszyscy księża, a nawet katolicy, to ekstremiści, czy raczej oczekiwać że środowiska związane z KK stanowczo odetną się od tak radykalnych poglądów? #katolicyzm Taguję też #gimboateizm bo ktoś pewnie zaraz o to poprosi.
  • 3
Czy to oznacza, że wszyscy księża, a nawet katolicy, to ekstremiści, czy raczej oczekiwać że środowiska związane z KK stanowczo odetną się od tak radykalnych poglądów?


@BluesBeast: O to pytanie mi się bardzo podoba. Tylko bardziej mnie to uświadamia, że Polacy nie mają zielonego pojęcia o tym jak wygląda Kościół Katolicki w Polsce, jak wygląda Kościół Katolicki na świecie, jakie dominują w nim poglądy, jakie są plany na nadchodzące lata, jak
@Coolish: @Czesiek_God_Usopp: Zapytałem, bo na Wykopie zwykle, gdy jeden przedstawiciel jakiejś religii (czy to wyznawca, czy duchowny) ma jakieś ekstremalne poglądy, to z tymi poglądami utożsamia się każdego, kto z daną wspólnotą religijną się identyfikuje. Oczywiście najczęściej dotyczy to muzułmanów, ale czasem widzę też podobne sytuacje dotyczące innych wyznań. W związku z tym ciekawi mnie, czy na wykopie takie same standardy obowiązują również księży. Miałem nadzieję, że w dyskusję wda