Wpis z mikrobloga

@s8w8: Ale czesci by byly latwiej dostepne, nie pomysleli o p2v? Może jak to w sektorze publicznym brakło kasy? Albo jak działa to nie ruszać? Nie moge znalesc tego arta o tym fuckupie.
@biczek: Też gdzieś o tym czytałem i rzeczywiście problem był (nie wiem jak rozwiązany). Wdrożenie nowego systemu to nie tylko zmiana sprzętu czy przeinstalowanie aplikacji na stacjach roboczych - to najczęściej wielomiesięczny projekt kosztujący grube pieniądze- trzeba zapłacić konsultantom, programistom, kupić nowy sprzęt, poświęcić czas pracowników (którzy przecież mają swoje codzienne obowiązki), przeprowadzić testy i szkolenia, go-live najczęściej wiąże się z przestojem - to jest tak potężna operacja logistyczna, że czasem
@biczek: Ale wiąże się z przeszkoleniem pracowników i wymianą sprzętu, choć z drugiej strony to mniej niż wdrażanie całkiem nowego systemu. Rzeczywiście ciekawe, czemu nikt na to nie wpadł.
@s8w8: Jako POC że się da? U siebie na lapku odpalam p2v na różnych konfiguracjach jako POC i sprawdzam czy są problemy.
Sprawdzić czy się przeniesie dobrze i testy to są praktycznie zerowe koszty w porównaniu z fuckupem całego lotniska.
@biczek: U siebie na lapku to wiesz... Środowisko testowe musi być takie same jak produkcyjne. Dodatkowo oprócz kwestii czysto technicznych trzeba ogarnąć to od strony użytkownika (min. sporządzić dokumentację, przeszkolić ludzi, zmienić procedury).
@TheDoom Moja siostra na PW też niedawno miała laborkę na Windows 98 ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jeden Mireczek wrzucał tu zdjęcie komputera z Windows 3.11, oczywiście też ze studbazy ( ͡° ͜ʖ ͡°)