Wpis z mikrobloga

Dziś wpis ostrzeżenie i mała aktualizacja.

Z uprawą dzieje się mało. Wczoraj miało miejsce standardowe strzyżenie z pąków i kwiatów oraz podlewanie. Zwolniło się trochę miejsca pod sadzonkach, które się już zdążyły rozprzedać, więc na weekend szykuje ostatnie przesadzanie. Przesadzę ile dam radę największych sztuk, z tych które są obecnie w pojemnikach 0,3l do 0,6l. Reszta pójdzie do gruntu z pominięciem tej fazy. Gwoli ścisłości ostatnie rozdajo z sadzonkami wygrał @jakuba94 i wybrane chili już czekają na odbiór.

Udało się praktycznie ostatecznie wygrać walkę z ziemiórką. Pojawiają się pojedyncze sztuki, które po chwili łapią się na lepy.

A odnośnie ostrzeżenia to zapowiadają dziś na noc spore (do -6 przy gruncie) przymrozki. Więc jeżeli ktoś trzyma już papryczki na balkonie to jeżeli nie chce ich stracić musi wnieść je na dzisiejsza noc do środka. Podobnie jeżeli ktoś trzyma przy uchylonym oknie - mroźny wiatr potrafi zawiewać do środka mieszkania i mimo, że temperatura będzie dodatnia, to porazi np. liście roślin. Chili źle znoszą, a właściwie wcale nie znoszą niskich temperatur. Przymrozek to dla nich niechybna śmierć. Więc jeżeli macie rośliny to zadbajcie o nie w dzisiejszą noc ;p

#chilizgobim

#papryka #papryczki #chili #habanero #chilihead #ostrezarcie #domowyogrod #rosliny #uprawa #ogrod #ogrodnictwo #hobby #zainteresowania #pogoda #wiosna
  • 3
@gobi12: weź nie strasz... papryki mam w domu, ale pomidory wywiozłem już do szklarni, bo mi się parapet skończył. Stoją w doniczkach na wysokim stole, więc liczę na to, że uda mi się oszukać przeznaczenie... :/
@gobi12: Niestety nie, muszą sobie poradzić same. Krzaki są duże, w tym upatruję ich szanse...
Palenie zniczy to pewnie taka "miniatura" palenia ognisk w winnicach - czytałem, że tak robią winiarze, żeby nie stracić swoich roślin (ale nie wiem czy to prawda...)