Wpis z mikrobloga

Mam problem z m52b28TU kupiłem auto za grosze ale nie trzyma mocy. Kompresja mierzona wszystko powyżej 12. Podmiwnialem czujnik położenia wału i przrplywke- bez zmian. Na kompie żadna z sond nie działa poniżej 5 tys obrotów. Przepływ powietrza 18 kg/h na wolnych. Korekcje wtryskow liczone w tysiącach procent. Do tego buja na drży i faluje na obrotach. Próbowałem przepalic katy na autostradzie również bez zmian. Jakieś pomysły? Dzisiaj przejrze dolot i wymienie potencjonetr pedału gazu. Nie ma różnicy czy gaz czy benzyna. #bmw #samochody
  • 7
@SuchyJedi jakieś błędy Ci jescze wyrzuca? Cewki świece są ok? W tym modelu często padają vanosy ale wątpię żeby tak psulo.
Jak mówisz sprawdź dokładnie dolot
I pisałeś że masz gaz, może wtryski gazu walniete i leją? Stąd by były błędy od sond. Zakrec zawór na butli żeby mieć 100% pewność że to nie gaz
@SuchyJedi: Mi się coś takiego działo w M50B25 z VANOSami i walnięte były czujniki spalania stukowego. Ucinało zapłon - sandał w podłoge i stało w miejscu. Zobacz w jakim stanie masz kable od tych czujników (lubią pękać przy końcówkach).