Wpis z mikrobloga

Najpierw sądziłem, że to tylko plotka. Że ktoś wyolbrzymia sprzeczkę z przypadkowym przechodniem. Ale potem zobaczyłem film, na którym ochrona marszu PO - na oczach liderów partii - szarpie i wyzywa demonstrantów, którzy podeszli do nich z tęczową flagą. Według relacji medialnych działacze Miłość Nie Wyklucza zostali opluci i zwyzywani od marginesu.

Szokujące. Ale jeszcze bardziej szokują mnie reakcje PO i Nowoczesnej po ujawnieniu tego kompromitującego filmu. Dla rzecznika PO podejście z tęczowymi flagami do Grzegorza Schetyny to "prowokacja" wymierzona w zjednoczoną opozycję. Posłanka Nowoczesnej - partii, której kamizelkę miał na sobie jeden z bijących - usprawiedliwia ochroniarzy i bagatelizuje sprawę. Żadne z nich nie zdobyło się na oczywiste słowo: "przepraszam". A może uważacie, że nie macie za co przepraszać?

Czy wasi sojusznicy z zachodniej Europy wiedzą, że na waszych demonstracjach można zostać pobitym za tęczową flagę? Że nieukrywanie swojej orientacji seksualnej nazywacie "obnoszeniem się"? Że walkę o równe traktowanie uważacie za "prowokację" przeciw zjednoczonej opozycji?

W takich sytuacjach widać jak na dłoni, ile warta jest wasza europejskość i jaka z was alternatywa dla PiSu. Widać, czego możemy się spodziewać po rządach PO. My od homofobii będziemy trzymać się z daleka. Demokracja, o którą walczymy, to wolność i równość dla wszystkich, a nie wasz powrót do żłoba.


~ Adrian Zandberg

#polityka #platformaobywatelska #razem #partiarazem #lgbt #teczowepaski #nowoczesnapl #marszwolnosci #homoseksualizm #homofobia #polska
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@teren: > Solidarnośc, ta prawdziwa, dawno temu, to był de facto socjalistyczny ruch cumplu, a neoliberalizm to jego dokładne zaprzeczenie.

Mam ci tu zacząc wyliczać 21 postulatów ? związki o których mowa w 21 postulatach to bynajmniej nie jest Związek Pracodawców Polskich i KPP Lewiatan


@teren: Nie. Za to możesz przeczytać jeszcze raz moją wypowiedź i odkryć jak bardzo rozminąłeś się z jej clou. Wtedy może zaczniesz rozumieć
  • Odpowiedz
Największym kitem, jakie media w latach 80 wcisnęły prostemu ludowi to to, że Solidarność jest prawicowa i wolnorynkowa. Lecą już na tym kilkadziesiąt lat (POPIS to skłócona Solidarność plus oficerowie prowadzący i spadochroniarze z PZPR).


@lavinka: A to powiedz kto i gdzie ten kit wciskał? Możesz podać przykłady? Bo chyba za mały byłem i sobie nic takiego nie przypominam. Więc śmiem twierdzić, że tworzysz fikcyjną historię i sama wciskasz ludziom
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Chłopaki z flagami nie używali przemocy, nie wyzywali, nic złego w moim rozumieniu wolności manifestowania przekonań nie zrobili (ale ja działam w ORP i może gdzie indziej mam granice niż przeciętny obywatel), ale też i reakcja ochrony (jeśli istotnie nie pluli i nie wyzywali, tylko spokojnie wyprowadzili) była prawidłowa. Robili swoją robotę. Histerie wyprawiają zarówno obrońcy Jedynie Słusznej Opozycji (czepiając się gości robiących imbe) jak i Zandberg (czepiając się
  • Odpowiedz
@Haqim: To nie miało robić nic dobrego. Klasyczna sytuacja, żeby w mediach było głośno i żeby nie przekręcili nazwiska. Takie lewicowe zdobywanie elektoratu. Tu: żeby sobie ludzie Biedronia przypomnieli. :)
  • Odpowiedz