Wpis z mikrobloga

Ale mnie śmieszą typki co wszędzie muszą napisać "a te matoły myślą, że pójdą na studia, że świat przed nimi stoi otworem, a skończą w mcdonaldzie" xD xD

Otóż właśnie świat stoi przed nimi otworem i wszystko mogą - to jest fakt. Wystarczy wybrać dobry kierunek albo porządnie przyłożyć się do tego co się lubi i wszystko się uda. Tyle, że ta grupka co na studiach leje na wszystko i śmieje się z innych "hehe na co ci te oceny, choć się napić piwa" właśnie potem tworzy takie gównowpisy, jakie to życie jest złe i ciężkie xD

#studbaza #matura
  • 14
  • Odpowiedz
@FireDash: te docinki z mcdonaldem dotycza raczej ludzi ktorzy mysla ze studia to przedluzenie mlodosci i okazja do #!$%@? sie i wiecznych melanzy a potem budza sie po kilku latach i ej ja chce na poczatek 4k netto
  • Odpowiedz
@FireDash: ale to jest beka z ludzi, którym się wydaje, że z samym papierem na trójkach z socjologii będą zarabiali minimum średnią krajową + benefity i będą rozchwytywani na rynku pracy.

Z resztą jeżeli ktoś wybierze dobre studia i ogólnie ma olej w głowie, to nawet jeżeli nie pomoże w karierze zawodowej to bardzo poszerza horyzonty.
  • Odpowiedz
@AndresIniesta: naprawdę chciałby, żeby to był chochoł kolego xD Sam niestety spotkałem dużo takich osób, których rozwiązaniem na kiepskie perspektywy zawodowe był drugi kierunek lub doktorat, obwiniali o wszystko zepsuty rynek etc. Poznałem też kilka takich, które wolały siedzieć na garnuszku rodziców lub teściów niż iść do jakiejkolwiek pracy, bo wymarzyli sobie jakieś konkretne zajęcie. Część z nich była na studiach dobra, część przeciętna. Większości się nie udało i musieli
  • Odpowiedz
@FireDash: Poprawka specialnie dla niekumatych: sformułowanie "świat stoi przed nimi otworem" to skrót od "świat stoi przed nimi otworem i oni to wykorzystają". A "skończą w mcdonaldzie" nie chodzi tylko o tą amerykańską sieciówkę, ale znaczną większość prac którą będą wykonywać i której nie spodziewali się w przed maturą. Wielu nie zda matury, wielu zda ją za słabo i niedostaną się na wymarzone studia, wielu odpadnie na sesjach, wielu po
  • Odpowiedz
@FireDash: nie widze nic zlego w pracy w mcdonalds czy jakiejkolwiek sieciowce, zwlaszcza podczas studiow, no ale wielki pan student prawa czy tam socjologii przeciez nie pojdzie tam do pracy bo kurde pszypau, lepiej byc hubą rodziców ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja podczas swoich studiow imalem sie roznych gownorobot, stalem na bramkach, dawalem korepetycje, pracowalem w gastro i troche jako freelancer, poznalem mase ludzi z roznych
  • Odpowiedz
@kenykeczuoki: Mcdonald, KFC itd. to świetnie miejsca, żeby dorobić w trakcie studiów, ale ogólnie przyjęło się tu uznawać jako symbol ukończenia złych studiów, nic nie poradzę xd
  • Odpowiedz
  • 0
Potwierdzam, sam bylem na studiach i gralem w lola polem pifska i je rzucilem szkoda zycia marnowac na takie cos :D
  • Odpowiedz