Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie czy jest możliwość połączenia treningu kalistenicznego z niektórymi ćwiczeniami na siłowni, chodzi mi konkretnie o wyciskanie sztangi, martwy ciąg i przysiady ze sztangą. Trenuje na siłce od 2 lat i chciałem się przenieś na kalistenike, boje się tylko dużej utraty siły. Zależy mi na wykonaniu takich ćwiczeń jak różnego rodzaju pompki na jednej ręce, flaga, pompki w staniu na rękach itp.(wiem że to długo zajmie). Jeśli macie jakieś fajne plany do treningu kalisteniki to wysyłacjie linki :) jestem ektomorfikiem

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #kalistenika #streetworkout
  • 5
czy jest możliwość połączenia treningu kalistenicznego z niektórymi ćwiczeniami na siłowni


@Golan123: No a kto ci broni? Co to w ogóle za pytanie? Rób se pompki i flagi i jak co jakiś czas pociśniesz trójbój to siła chyba nie powinna spaść. U mnie na siłce wiele ludzi tak robi w tym ja, a dodatkowo raz w tygodniu power tumbling a w weekendy aktywności górskie i jakoś robiąc takie połączenie ani nie
@Golan123: jasne ze mozesz laczyc, ciezsze elementy z kalisteniki dobrze sie uzupelnia poprzez silke :) np handstand push ups z ohp, front lever z wioslowaniem sztanga, itd. kwestia tylko teraz to madrze ulozyc :)
@Golan123: Można łączyć. W siłowym zawsze łatwiej izolować. Jednak ideą kalisteniki jest ogólnorozwojowe wzmocnienie, dlatego może po prostu dołóż ciężar. Można skonstruować prościutki trening z 3 -4 ćwiczeń w wielu seriach, dokładając żelastwo. Wyniki będą dobre. Do podciągnięć i dipów - pas z łańcuchem i wieszasz krążek albo kettle'a (przyda się do przysiadów/pistoli). Pompki łatwo się utrudnia, a jak ma być opór to można gumy użyć.