Wpis z mikrobloga

We Włoszech odpowiednią potrawę musisz jeść z odpowiednimi dodatkami i w odpowiedni sposób. To przywiązanie jest aż trochę chore i uniemożliwia eksperymentowanie.


@gleorn: Czyli jedząc pizze powinienem się jeszcze przebrać w stare łachy i wysmarować gównem jako, że było to danie jedzone przez biedotę? Nie przeszkadza jednak Włochom brać za to danie 20 eurasków xd
albo iść do restauracji i jest spaghetti łyżką i widelcem.


@gleorn: przecież tak się je spaghetti. jeżeli jakiś włoch uważa inaczej to może mi ssać pęto ( ͡° ͜ʖ ͡°)

i jak się idzie do dobrej restauracji, tak samo jak do dobrej pizzerii, to zwykle naprawdę warto jest zaufać szefowi kuchni i zjeść tak jak zostało ci podane, niż zabijać smak keczupem czy waląc do środka sól
d.....k - > albo iść do restauracji i jest spaghetti łyżką i widelcem.

@gleorn: pr...

źródło: comment_MzUyHNIObwgAcJ4wnx3Uh10OgmIbIemi.jpg

Pobierz
@durielek no chyba nigdy nie byłeś w dobrej restauracji. Podaliby Ci ketchup, a gdyby nie mieli to kelner by pobiegł do sklepu obok by go kupić. Uwierz mi, im wisi co chcesz póki to Twoje zachcianki i dzięki temu będzie Ci bardziej smakować. Mogą zasugerowac jak i co hędzie najlepsze ale gwarantuję że z klientem nie będą się kłócić, a wyśmiac to mogli by Twoje podejście do tego. Jak dla mnie np.
@pawelososo: @Pete1:
No to nie wiem, jak słynne skarpety do sandałów czy inne wieśniackie zachowania, nawet nie przeszkadzające innym. Mistrz kuchni robi danie a przychodzi nieokrzesany prostak i każe walić sobie na wykwintne danie keczup.
To tak jakby do drogiej i bardzo dobrej whisky kazać sobie nalać coli. Owszem można, nikt nie zabroni ale sami sobie wystawiacie świadectwo że jesteście tłumokami.
Już wam ta korwinowska wolność naprawdę na mózg #!$%@?
@Pete1: To są rzeczy oczywiste dla każdego powyżej pewnego poziomu kultury. Jak przebywasz całe życie w swoim polskim grajdole to pewne rzeczy będą dla ciebie abstrakcją. Jakbyś wyjechał ze swojej wiochy, i odwiedził trochę lepsze miejsca niż osiedlowy chińczyk to może byś zrozumiał.
@durielek: Nie, czemu miałby? Ale taka prawda, klient nasz pan w takich restauracjach to świętość. Nie mówię o januszowych restauracjach tylko tych na poziomie. Tam sie nie bawią z klientem tylko spełniają jego prośby jeśli mogą i są w granicach normalności, więc laskę to sam sobie byś musiał robić w takiej restauracji.
Nie wiem co w tym dziwnego. Jest różnica między pizza włoska a amerykańska która większość osób #!$%@? z fastfoodow albo zamrażarek
@durielek:
@Loloman: no tak dziwne ze restauracja chce zeby klient byl zadowolonyXD bylem raz w krakowie w pubie/restauracji teoretycznie dla ludzi raczej z wiekszym zasobem portfela. znajomy chcial sos do steka ale nie pamietal nazwy. kelner poprosil zeby mu opisac mniej wiecej ten sos po czym przekazal wskazowki kucharzowi i znajomy dostal to co chcial.
sam nie zjadłbym pizzy z ketchupem, bo uważam że tylko psuje smak, ale do cholery, jak ktoś lubi to w czym problem?

Kiedyś w jednej mniejszej pizzerii poprosiłem, tak na wszelki wypadek (jakby była niedobra, to zabiłbym zły smak) i zostałem nazwany ignorantem.

Strasznie mnie śmieszy jak ludzie chcą się dowartościować swoim gustem.


@rozoom: Dokładnie, dobry przykład i dobrze powiedziane. Ja sam osobiście keczup bardzo lubię do pizzy takiej zwykłej sieciowej.
@Biedronka07: piękny mem, ale ja go rozumiem inaczej niż większość. Dla mnie ketchup na pitcy to nie siara dla jedzącego, ale samej pitcy - i tego, kto ją przyrządził.
Jeżeli na pitcę trzeba położyć ketchup, żeby była jadalna, to to jest gówno a nie pitca. I np. takie mrożone placki drożdżowe z przecierem typu Giuseppe są jadalne właśnie po polaniu ketchupem.
Dlatego ten Mario sobie robi hasta la pasta...
Problem robią z reguły którzy chcą czuć się bardziej obyci i na tym budować swoje poczucie wartości. Często wychodzi z tego niezła parodia.

Pizza to jedzenie, ma smakować. Lubisz z ketchupem, proszę bardzo. Tak samo widzę pełno "znawców" odkąd whisky zrobiło się popularne. Dodać pepsi do butelki za +200zł to dla nich bluźnierstwo. A kij do tego, whisky ma sprawić przyjemność i jeżeli komuś smakuje z pepsi to niech pije z pepsi.