Wpis z mikrobloga

mam nadzieję, że pomogłem


@OliverQueen: Nie, #!$%@?łeś, bo widać, że chciałeś nałapać plusów, ale sam nie wiesz o co ci chodziło. Wyszło fajnie dla neuropy, bo taki #!$%@? wróg to jak przyjaciel :3
  • Odpowiedz
@PolDun22: niektórzy z nich są prawdziwymi uchodźcami i są naprawdę pokrzywdzeni, a wylewanie z kąpielą wszystkich razem, i straszenie nimi jest zwykłym #!$%@?ństwem
  • Odpowiedz
@Jacek38: Zatem albo zaostrzamy system jak się to ma w Australii albo dalej generalizacja i stop temu procederowi. Jak pisałem kiedyś w innych postach, konwencje onz nie przewidują tego, że mam płacić za wyremontowane mieszkania, 6000 zł netto zasiłku i darmowe benefity(mieszkam w Danii). Jeżeli odebranie tego nazwałbyś #!$%@?ństwem to tak, taki jestem. Wolę płacić mniejsze podatki, niż utrzymywać pasożytów nic nie wnoszących do gospodarki duńskiej w tym wypadku (
  • Odpowiedz
@Jacek38: To ja podpowiem.

Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje "Westerplatte". Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można "zdezerterować".

Wreszcie - jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba "utrzymać" i "obronić", tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić - dla
  • Odpowiedz
@Jacek38: I o to chodzi, moja "znieczulica" powstała z powodu odkrywania kolejnych faktów/paradoksów systemu duńskiego, na który idzie 60% w skali roku z moich prawie 50% podatku dochodowego. Zwolennicy i przeciwnicy na wypoku w większości używają skrajnej argumentacji, bez jakiegoś balansu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz