Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam problem ze sobą, może ktoś z was miał podobną przypadłość i powie mi, jak sobie radzić z tym w życiu.
Nie umiem skupić się na jednym wyborze. Interesuję się wszystkim i staram się cały czas zgłębiać różnorodną wiedzę.

Nie potrafię zdecydować się na jedną ścieżkę kariery - gdy nadchodzi moment decyzji i muszę wybrać którąś rzecz to uzmysławiam sobie, że chciałbym realizować wszystkie naraz i moje życie będzie bez sensu, jeżeli pozostanę tylko na jednej.
Marzę, aby wszystkiego w życiu spróbować i nie poprzestać na jedynej właściwej ścieżce zawodowej, lecz kilku (kilkunastu?). To moja choroba.

Chciałbym studiować wiele różnych kierunków studiów, pracować w wielu zawodach. Gdy słyszę od znajomych lub czytam wywiad w gazecie i widzę, że ktoś wykonuje ciekawy zawód, to od razu chciałbym być jak ta osoba. Zazdroszczę znajomym, obcym ludziom, a nawet postaciom z filmów.
Przeraża mnie wizja, że nigdy nie przeprowadzę operacji, nie pojadę na wykopaliska archeologiczne do Peru, nie będę ochroniarzem morskim i nie doradzę fachowo kuzynowi w sprawach prawnych (przykłady).
Nawet dzisiaj na wykopie "zajarałem się" tym ziomeczkiem po geologii na kontrakcie w Egipcie i już kombinuję, kiedy zacznę studiować geologię xD


#psychologia #zalesie #gorzkiezale #przegryw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 9
Nie umiem skupić się na jednym wyborze. Interesuję się wszystkim


@AnonimoweMirkoWyznania: Ja tak samo, co w przeciwieństwie do tego co mogłoby się komuś naiwnemu wydawać w pewnym stopniu przeszkadza w życiu, bo reszta ludzi oczekuje bycia ekspertem w jednej wąskiej dziedzinie, a nie średniozaawansowanej znajomości prawie wszystkiego. Dla mnie najciekawsze jest poznawanie czegoś całkowicie nowego, a gdy zadanie jest zbyt podobne do czegoś robionego wcześniej, tak się nudzę że automatycznie zaczynam
restless: Hej OP,
Jako osoba ze zdiagnozowanym ADHD doskonale identyfikuję się z tym co opisujesz.

Nie umiem skupić się na jednym wyborze. Interesuję się wszystkim i staram się cały czas zgłębiać różnorodną wiedzę.

Przeraża mnie wizja, że nigdy nie przeprowadzę operacji, nie pojadę na wykopaliska archeologiczne do Peru, nie będę ochroniarzem morskim i nie doradzę fachowo kuzynowi w sprawach prawnych (przykłady).


Mam identyczne tendencje - ileż to razy zarywałem noc czytając