Wpis z mikrobloga

@Pan_Mirek: Zadanie 2 jest trudne, ale to poziom zwykłego za 5-6pkt z dzisiejszej matury, zadanie 3 to normalne zadanie za 3 punkty, zadanie 4 jest żywcem wyjęte ze zbioru zadań. Jedynie 5 jest trudne, bo pierwszy raz widzę taki typ zadania. Pamiętaj, że ich jest 5 a dzisiaj masz 14-17 i tylko 3h
@WilecSrylec: 2 zadanie to tylko równanie okręgu, więc sprowadzi się do funkcji kwadratowej. Kluczem tu jest zrozumienie zadania, bo reszta to rachunki. Według mnie to właśnie to zrozumienie jest trudnością, więc proponuje zapytać kogoś kto pisze aktualną podstawe na ~50% co o tym myśli.
@Pan_Mirek:
Pierwsze akurat jest dość nietypowe, na podstawie raczej badania przebiegu nie ma i zapis 'Wyznacz objętość prostopadłościanu jako funkcję długości krawędzi jego postawy' może być trochę mylące, więc tu raczej teraz rozszerzenie.
Zadanie 2 to typowa obliczeniówka
Z trzeciego nie wiem czy w podstawie jest pojęcie iloczynu skalarnego, ale to kolejne typowe zadanie. Na rozszerzeniu za 3pkt
Zadanie 4 to zwykłe prawdopodobieństwo z podstawy za 4-5pkt
Takie jak tu jest
@szcz33pan na mam inne zdanie. Same otwarte to raz, a dwa, że zadania nie są banalne. Dzisiaj wystarczy karta wzorów, parę schematów, trochę nauki i zdane. Dla kogoś kto pisze rozszerzenie te zadania będą łatwe.