Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki podzielcie się swą wiedzą. Nałogowo pochłaniam #audiobook, głównie fantasy i różnego rodzaju literaturę faktu. Wtem, w zeszłym miesiącu w ręce wpadły mi nagrania od "poczytaj mi Mako", patrzę - Isaac Asimov Imperium Galaktyczne, to spróbuje. Przez ten zbieg okoliczności wkroczyłem w #sciencefiction
I błądzę tu jak ślepiec.
Za punkty w #audioteka wziąłem Niezwyciężonego Lema, myślę że od #lem z jedną - dwie jeszcze dokupię, bo bez linczu proszę, kompletnie nie znam jego twórczości. Z racji że sf samym Lemem nie stoi, tako też zwracam się z prośbą do Was. Potrzebuję na ten miesiąc jeszcze z 5-6 audio książek dzięki którym lekko, łatwo i przyjemnie, można wkroczyć w gatunek.
Myślałem o zakupie powieści Diuna, tylko nie chciałbym się porwać na zbyt głębokie wody, a poza wszystkim taka klasyka to chyba winna stać na półce, miast na karcie pamięci.
Co polecacie? Mogą być krótkie opowiadania/zbiory, jak i duże produkcje/warte uwagi serie. Przy braku wersji audio, książka tradycyjna oczywiście nie odpada, tylko na nie mam akurat ograniczony czas.

#ksiazka #book #audiobook #audioteka #czytajzwykopem #lem #kiciochpyta #sciencefiction #fantastyka
  • 12
@sodomek: Skoro pojawił się R. Bradbury to warto wspomnieć o antyutopii "451° Fahrenheita" (bardziej znane książki z tej samej półki, które także polecam to: "Nowy wspaniały świat" Aldousa Huxleya, "Rok 1984" G. Orwella, "Władca much" Williama Goldinga i "Powrót z gwiazd" S. Lema).
@sodomek: Polecam cykl Algorytm wojny M. Cholewy. Właśnie jestem w połowie Gambitu i słucha się całkiem przyjemnie. A kolejne części jak Punkt Cięcia czy Inwit są jeszcze lepiej oceniane.
Jeśli chodzi o Diunę, to nie wiem jak to jest rozwiązane w wersji audio, bo w papierowej wersji bardzo starego wydania, które dawno czytałem, był słownik pojęć stworzonych przez Herberta, bez którego ciężko było połapać się w fabule, jak n.p. flirtfrak,
@sodomek: Tak na szybko przejrzałem sci-fi na audiotece i moim zdaniem:
Diuna
Ubik -Dicka
Metro
Inne Pieśni - Dukaj
Gra Endera - Card
Wyjście z ciena lub Limes Inferior - Zajdel
z Lemem ostrożnie, autor wybitny, ale niektóre pozycje już się trochę zestarzały. ja proponuje "Powrót z gwiazd"
...a poza tym mnóstwo tam śmieci, do tego wymieszanych z fantasy.
@sodomek zastanawiam sie nad ta subskrypcja audioteki ale nie dokonca rozumiem jak to dziala, pomozesz? Dziala to na zasadzie netflixa tzn dostajesz dostep do wszystkiego na czas wykupionej subskrypcji czy co miesiac dostaje sie jednwgo audiobooka?
@zlyczarek: Co miesiąc dostajesz jeden punkt, każdy punkt to możliwość pobrania jednego audiobooka, z tym że nie musisz tego robić od razu. Nie jestem pewien czy punkty w ogóle przepadają.
Generalnie jest to o tyle dobra opcja, że dzięki niej można te najdroższe audiobooki mieć za 19,90
Inną opcją są karnety, szczególnie przydatne gdy chcesz zakupić jakąś serię, bo jak wiadomo #audioteka nie oferuje wtedy opcji kupna całości serii za mniejsze