Wpis z mikrobloga

@Annak1975_v2: Kościół był zwykle przeciwnikiem demokracji (przynajmniej przez większość jego istnienia) i ja też jestem przeciwnikiem jako katolik (monarchia>>demokracja).

Pewnie zostanę za to zjechany, ale szanuję ONR. To nie są wcale "troglodyci" jak większość o nich sądzi (może jakaś część to troglodyci, nie wiem bo poznałem raczej "kumatych"). Sam jestem konserwatystą - nie nacjonalistą - ale tam większość wiedzą historyczną zjada wykopowiczów (szczególnie wiedzą nt. międzywojnia).
Kościół był zwykle przeciwnikiem demokracji (przynajmniej przez większość jego istnienia) i ja też jestem przeciwnikiem jako katolik (monarchia>>demokracja).


@makartas: Lol, kościół nie jest przeciwnikiem demokracji równie dobrze można napisać "jako katolik jestem zwolennikiem demokracji"
@Annak1975_v2:
A jak doszło do powstania demokracji parlamentarnej, współczesnej? Przecież to rewolucjoniści wrodzy Kościołowi wprowadzili ją we Francji.

Poza tym, co by nie mówić, akurat Jan Paweł II mówił, że nie jest posłannikiem głoszącym demokrację, tylko ewangelię przed wizytą u Augusto Pinocheta (kiedy został zapytany przez jednego z dziennikarza, czy będzie namawiał Pinocheta do wprowadzenia demokracji w Chile).
@Annak1975_v2: otóż niekoniecznie. Jan Paweł II przestrzegał przed demokracją która zamienia się w dyktaturę. Wielu poprzednich papieży miało dużo bardziej radykalny pogląd na demokrację.
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5235

Demokracja jest tylko jednym z reżimów, ale wcale nie jest najlepszym. Nie mówię, że status quo jest gorszy od PRLu, gdzie nie było wolności słowa a ludzie nie mieli co jeść. Jan Paweł II oczywiście zwracał uwagę na to, że jest źle, bo taka jego rola.
Jan Paweł II przestrzegał przed demokracją która zamienia się w dyktaturę.


@makartas: Jak już cytujesz JP2, to rób to starannie "katoliku".

JP2 mówił, że demokracja bez wartości zamienia się w dyktaturę.

Zmykaj stąd manipulancie.